رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرد
برنامه‌های ویژه نهضت سوادآموزی برای کودکان کار
توکانیوز وبه نقل از خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت:‌ برنامه‌های ویژه‌ای برای کودکان کار داریم تا در کنار فعالیت کاری که انجام می‌دهند بتوانند در کلاس‌های سوادآموزی شرکت کنند.
کد مطلب: 4446
چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۴۸
برنامه‌های ویژه نهضت سوادآموزی برای کودکان کار
 
علی باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با اقدامات انجام شده برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل اظهار داشت:‌از نظر ما بیسوادی یعنی ندانستن سواد خواندن، نوشتن و حساب کردن و افراد بالای ۱۰ سال تا ۴۹ سال که بیسواد هستند، تحت پوشش برنامه‌های نهضت سوادآموزی قرار می‌گیرند.

وی افزود: در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال هر فردی که ادعا کند بیسواد است یا تحصیلاتش مربوط به قبل از پایه ششم ابتدایی است تحت پوشش برنامه‌های سازمان نهضت سوادآموزی قرار می‌گیرند و می‌توانند در دوره تحکیم و توسعه سواد شرکت کنند.

باقرزاده عنوان کرد: بر خلاف آنچه تصور می‌کنیم که دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بیشتر مربوط به مناطق روستایی هستند بررسی‌ها نشان می‌دهد در شهرهای بزرگ و حاشیه شهرها دانش‌آموزان بیشتر از تحصیل بازمی‌مانند و رابطه معناداری میان جمعیت و کودکان بازمانده از تحصیل وجود دارد.

وی ادامه داد: در سازمان نهضت سوادآموزی برنامه‌هایمان را بر روی افراد بیسواد زیر ۵۰ سال متمرکز کرده‌ایم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه اگر فردی بالای ۱۰ سال و زیر ۲۰ سال باشد و به عنوان کودک کار از تحصیل بازمانده باشد، تحت پوشش برنامه‌های ما قرار می‌گیرد، گفت: این کودکان به دلیل اینکه درگیر کار و فعالیت‌های اقتصادی هستند از تحصیل بازمی‌ماند که می‌توانند در دوره‌های سوادآموزی نهضت شرکت کنند و برای آنها برنامه‌های منعطفی را طراحی کرده‌ایم تا در کنار کار بتوانند در قالب برنامه‌های نهضت باسواد هم شوند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark