در نامه دبیرکل AFC به فدراسیون فوتبال ایران اعلام شد؛
جزییات پیشنهاد AFC به ایران برای حل مناقشه/ مهمانی در ۳ بازی نخست!
دبیرکل AFC در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران راهکار حل مشکل میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به فدراسیون فوتبال اعلام کرده است.
کد مطلب: 8550
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از ایسنا، داتو ویندزور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران شرایط حضور تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرده و فدراسیون در حال بررسی این پیشنهادات است.

AFC در این نامه به ایران اعلام کرد که در گام نخست، تیم‌های استقلال و شهرخودرو، پلی‌آف اول خود را در زمین بی‌طرف برگزار کنند. در گام دوم نیز تیم‌های ایرانی که در مرحله گروهی حضور دارند، در سه بازی دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به عنوان تیم مهمان در زمین رقبای خود بازی کنند تا بر این اساس موضوع بازی در زمین ایران در این زمان نیز بنوعی حل شده باشد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هم‌چنین پیشنهاد داده که پس از این مراحل، در ماه‌های آینده مجددا درباره میزبانی ایران تصمیم‌گیری خواهد شد. در این صورت اگر با میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا موافقت شد، سه بازی پایانی تیم‌های ایرانی در ایران برگزار می‌شود و تیم‌های ایرانی می‌توانند در سه دیدار متوالی از رقبای خود در خانه پذیرایی کنند.

البته این شرایط شامل حال بازی‌های رو در رو با نمایندگان عربستان نمی‌شود.

همچنین AFC از برگزاری بازی‌های پلی‌آف استقلال و شهرخودرو مقابل نمایندگان کویت و بحرین به میزبانی کشور قطر خبر داده است.

طبق نامه AFC، فدراسیون فوتبال ایران تا پایان وقت اداری امروز (۳۰ دی - ۲۰ ژانویه) فرصت دارد که با پیشنهاد کنفدارسیون فوتبال آسیا موافقت کند، در غیر این صورت، بازی‌های نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا طبق برنامه از قبل تعیین شده برگزار می‌شود و تیم‌های ایرانی باید در زمین بی‌طرف میزبان حریفان خود باشند.

برنامه دیدارهای نمایندگان ایران در پلی‌آف و مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا - بدون تغییر

(تیم سمت راست میزبان و تیم سمت چپ مهمان است)

مرحله دوم پلی آف

استقلال – الکویت کویت ۵ بهمن ۹۸

شهرخودرو – الرفاع ۵ بهمن ۹۸

مرحله نهایی پلی آف

الریان قطر – استقلال ۸ بهمن ۹۸

السیلیه قطر – شهرخودرو ۸ بهمن ۹۸

(برنامه مرحله گروهی در صورت صعود استقلال و شهرخودرو)

هفته نخست

الدحیل - پرسپولیس ۲۲ بهمن ۹۸

سپاهان - برنده پلی‌آف ۲۲ بهمن ۹۸

استقلال - الشرطه ۲۱ بهمن ۹۸

الهلال - شهر خودرو ۲۱ بهمن ۹۸

هفته دوم

پرسپولیس - شارجه ۲۹ بهمن ۹۸

السد - سپاهان ۲۹ بهمن ۹۸

برنده پلی‌آف ۴ - استقلال ۲۸ بهمن ۹۸

شهر خودرو - پاختاکور ۲۸ بهمن ۹۸

هفته سوم

پرسپولیس - التعاون ۱۲ اسفند ۹۸

سپاهان - النصر ۱۳ اسفند ۹۸

الوحده - استقلال ۱۲ اسفند ۹۸

شهرخودرو - شباب الاهلی ۱۳ اسفند ۹۸

پیشنهاد ایسنا

به گزارش ایسنا، پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حل مناقشه فوتبالی جدید در حالی مطرح شده که به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال باید با بررسی جمیع جهات به این پیشنهاد پاسخ دهد تا علاوه بر حفظ عزت ملی زین پس نیز چنین مسایلی برای فوتبال ایران ایجاد نشود.

ایسنا پیشنهاد می‌کند که باتوجه به پیشنهادهای کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال نیز در پاسخ به AFC دو نکته را حتما مورد تاکید قرار دهد:

۱- AFC کتبا تضمین دهد که در مرحله برگشت لیگ قهرمانان آسیا هیچ مشکلی برای حضور تیم‌های خارجی به بهانه‌های مختلف در ایران وجود نخواهد داشت و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز این مهم را بصورت کتبی تعهد کند.

۲- حضور تیم‌های ایرانی در مرحله پلی‌اف در کشور ثالث نیز به شرطی انجام شود که هزینه‌های حضور این دو تیم ایرانی در این بازی‌ها بصورت کامل از سوی AFC پرداخت شود.

با این شرایط شاید بتوان موضوع را حل شده دانست و مناقشه موجود در فوتبال آسیا نیز بصورت برد - برد به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark