وزیر فرهنگ میلاد حضرت مسیح (ع) را تبریک گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی، فرارسیدن سال نوی میلادی و میلاد حضرت مسیح (ع) را به همه یکتاپرستان جهان و هموطنان مسیحی کشورمان تبریک گفت.
کد مطلب: 8479
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۳
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از ایرنا براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدعباس صالحی آمده است: «فرا رسیدن میلاد پیامبر صلح و مهربانی، حضرت عیسی بن مریم (علیه السلام) و آغاز سال نوی میلادی را به تمامی یکتاپرستان جهان و هموطنان عزیز مسیحی صمیمانه تبریک می گویم.

آموزه های پیامبران الهی به ویژه حضرت عیسی (ع) و پیامبر گرامی اسلام مبنی بر نوع دوستی، مهربانی، رواداری و اخلاق مداری، نیاز اساسی جهان پر مخاطره امروز است و دستیابی به جهانی امن تر و مردمانی مهربان تر، جز با تمسک به ارزش های والای انسانی و الگوپذیری از سیره پیامبران به دست نمی آید.امیدوارم در سال جدید میلادی صلح، آرامش و انسان دوستی در جای جای این کره خاکی برقرار و پایدار باشد.»

حضرت عیسی مسیح(ع)

حضرت عیسی بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول میلادی، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در بیت لحم واقع در سرزمین فلسطین به دنیا آمد.

مسیح(ع) که از ۳۰ سالگی به نبوت برگزیده شد، سرانجام مورد تهدید بزرگان یهود واقع شد و آنان تصمیم به قتل وی گرفتند. زیرا سران یهودی از این‏که مردم به عیسی(ع) علاقه‏ مند می‏ شدند، احساس نگرانی نموده و می‏ دانستند اگر او را آزاد بگذارند، همه مردم به او ایمان می‏ آورند.

نام حضرت عیسی(ع) در سیزده سوره قرآن، ۴۵ بار تکرار شده است.

Share/Save/Bookmark