خانه تعاونگران خواستار تشکیل کمیته پایش تفاهم نامه ها شد.
کد مطلب: 8676
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
 

به گزارش توکا نیوز دبیرکل خانه تعاونگران طی مکاتبه ای با کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و ر فاه اجتماعی خواستار تشکیل کمیته پایش تفاهم نامه ها در این معاونت شد.

علی حسین شهریور دبیرکل خانه تعاونگران در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه، یکی از اقدامات ارزشمند معاونت امور تعاون انعقاد دهها تفاهم نامه همکاری مشترک با وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی مختلف با هدف ایجاد هماهنگی و هم افزایی برای توسعه فعالیت های تعاونی در کشور می باشد تاکید نموده است: عملیاتی شدن این تفاهم نامه ها می تواند جهشی در حل مشکلات و چالش های پیش روی تعاونی ها بویژه در دستگاههای دولتی ایجاد کند و فضای کسب و کار را برای تعاونی ها تسهیل و بهبود ببخشد.

در بخشی از این نامه آمده است: با توجه به اینکه پیگیری ، نظارت و ارزیابی روند اجرایی و تحقق اهداف این تفاهم نامه ها اهمیت ویژه ای دارد پیشنهاد می شود نسبت به تشکیل "کمیته پایش تفاهم نامه ها" در آن معاونت اقدام گردد.

در بخش دیگری از نامه پیشنهاد شده است: بمنظور کاربردی نمودن تفاهم نامه های ، برای هر تفاهم نامه "برنامه اقدام" تدوین و نتایج حاصل از اجرای این تفاهم نامه ها به نحو مناسب به شرکتها و اتحادیه های تعاونی و اتاق های تعاون اطلاع رسانی شود ، تا ضمن استفاده از ظرفیت های ایجاد شده ، همکاری لازم را نیز جهت اجرایی نمودن برنامه های مذکور به عمل آورند.

در این نامه خانه تعاونگران آمادگی خود را برای هرگونه همکاری جهت تحقق اهداف تفاهم نامه های منعقده اعلام نموده است.
Share/Save/Bookmark