فرصت‌ها و چالش‌های دولت یازدهم برای اجرای اقتصاد مقاومتی در گفت‌وگوی تسنیم با کارشناسان
تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم تغییر نگاه به شیوه اداره کشور است
توکانیوز وبه نقل از خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی نحوه نگاه کردن به عرصه اداره کشور است، گفت: اقتصاد مقاومتی علاوه بر برنامه‌ریزی نیازمند تغییر نگاه به شیوه اداره کشور است.
کد مطلب: 4472
شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۸
تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم تغییر نگاه به شیوه اداره کشور است
 
سیدمجتبی امامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی نحوه نگاه کردن به عرصه اداره کشور و اولویت‌های حاکم بر آن است، گفت: رهبران در قومیت‌های مختلف معمولاً‌ در شرایط خاص اقتصادی دکترینی را تعریف می‌کنند.

وی ادامه داد: در تمام کشور در بخشهای مختلف دکترینی شکل می‌گیرد که نظام بر اساس آن تشکیل می‌شود. در شرایط کنونی اقتصاد وضعیتی وجود دارد که رهبر معظم انقلاب به این نتیجه رسیدند که نگاه باید به‌سمت اقتصاد مقاومتی پیش رود، یعنی علاوه بر برنامه ریزی برای توسعه اقتصادی نحوه نگاه کردن به اداره کشور نیز مد نظر مقام معظم رهبری بوده است.

امامی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید در سراسر خط‌مشی گذاری‌های نظام لحاظ شود، گفت: زمانی که طرحی مانند اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود باید در سراسر خط‌مشی‌ها اثرگذار باشد.

وی اظهار کرد: شاید این مثال درست نباشد، اما زمانی که خانم کلینتون مسئولیت وزارت امور خارجه آمریکا را به‌عهده گرفت، حزب دموکرات برنامه‌ای را آماده کرد که محتوای آن این بود که سیاست خارجی باید پشتیبان اقتصادشان باشد.

امامی بیان کرد: در همین راستا حجم زیادی ادبیات ایجاد شد و کار فشرده‌ای آغاز کرد، یعنی سفارتخانه به سفارتخانه این موضوع را بررسی کرد که آیا موضع‌گیری آمریکا توسط کشور الف انجام می‌شود یا خیر؟

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) تأکید کرد: زمانی که مقام معظم رهبری درباره موضوعی ابلاغیه صادر می‌کنند باید گروهی مأمور برنامه‌ریزی برای سیاست‌های مربوطه شوند، یعنی حقوق سیاست‌ها مخصوصاً سیاست‌های اقتصادی باید توسط خبرگان در تمام مسائل و رده‌ها اعمال شود.

وی با تأکید بر "زمانی که صحبت از ولایت‌مداری در جامعه ما مطرح است باید با تمام قدرت در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداریم" افزود: در شرایط فعلی باید توجه بسیاری به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark