ربیعی: من وزیر تولید کار کارآفرینان و بیکاران هستم
کد مطلب: 6605
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
 
دکتر ربیعی با بیان اینکه در هیات امنای تامین اجتماعی کشور نماینده کانون کارفرمایان نیز حضور دارد، خاطرنشان کرد: معتقدیم جامعه ای که در آن صداهای مردم و مستضعفین شنیده نشود، سقوط می کند. صدای افراد ضعیف جامعه کمتر به گوش می رسد و این افراد صدای بلندی ندارند و ما وظیفه داریم که گوش هایمان را برای مستضعفین تیزتر کنیم.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی با بیان این‌که در سال گذشته ۲۰ درصد به حداقل دستمزد و حقوق بازنشستگان کشوری افزوده شد، اظهار کرد: در سال اولی که من روی کار آمده ام حداقل مستمری بازنشستگان ۲۵ درصد، در سال دوم ۱۷ درصد و در سال سوم ۱۴ درصد افزایش و در سال ۹۲ نیز ۲۵ درصد افزایش داشت و امسال در قانون مدیریت خدمات کشوری پیش بینی می شود که حداقل های دستمزد را افزایش دهیم. ما سعی کردیم یکی از سیاست های دولت پیشی دادن افزایش دستمزد به نرخ تورم باشد.

دکتر ربیعی عنوان کرد: در سال اولی که روی کار آمدم، حداقل حقوق کارگران ۲۵ درصد و با احتساب مسکن و غیره عملا ۳۱ درصد افزایش یافت. همچنین در سال دوم نیز حداقل دستمزد کارگران عملا ۲۱ درصد و سال سوم نیز ۱۴ درصد افزایش یافت.

وی با تاکید بر اینکه بیمه تکمیلی قطع نخواهد شد، به افزایش بیمه عمر در دولت یازدهم اشاره و تصریح کرد: ان‌شاءلله این تدابیر سال‌ها تداوم یابد تا بتوانیم فاصله هایی را که کارگران و بازنشستگان از حداقل ها دارند کم کنیم.

دکتر ربیعی افزود: وزارت تعاون موضوع صادرات و حمایت از صادرات به ویژه صادرات خوزستان را دنبال و پیگیری می کند. همچنین در خصوص تعاونی های مرزنشینان به علت مبارزه با قاچاق کالا سیاست هایی اعمال شد که من با این سیاست ها مخالفت کرده و در این زمینه نامه مکتوب ارسال کردم و پیگیر هستیم که بتوانیم حق مرزنشینان را بگیریم.

وی در خصوص لایحه تعاون که هم اکنون تقدیم مجلس شده است، گفت: دولت باید دید حمایت گرایانه نسبت به بخش تعاون داشته باشد و از این بخش حمایت کند. من اصراری بر لایحه فعلی نداریم و از آنچه که عقل جمعی مدنظر دارند دفاع می کنم.

وی با تاکید بر اینکه من وزیر تولید کار کارآفرینان و بیکاران هستم، گفت: باید شرایطی ایجاد کنم که هم بیکاران جذب بازار کار شوند و هم کارفرمای بی جان به زمین نخورد و هم تولید به فعالیت خود ادامه دهد.

وی با بیان این‌که دولت یازدهم به فردی که آجر روی آجر می‌گذارد تا عده‌ای که زیر سقف کار می کنند احترام می گذارد، گفت: ما باید در وزارت تعاون به صورتی عمل کنیم که تولید در دوران رکود زمین نخورد و نیروی کار تامین و شرایط اشتغال بیکاران فراهم شود. مدیریت کردن به این سبک و سیاق سخت است و باید بتوانیم هر طور شده به جلو حرکت کنیم.
Share/Save/Bookmark