نخبگان تحت پوشش بیمه تکمیلی و بازنشستگی قرار گرفتند
تهران -توکانیوز وبه نقل از ایرنا - نخبگان کشور با امضای تفاهم نامه ای بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، تحت پوشش بیمه بازنشستگی و بیمه تکمیلی قرار گرفتند.
کد مطلب: 4706
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۲
نخبگان تحت پوشش بیمه تکمیلی و بازنشستگی قرار گرفتند
 
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا ، این تفاهم نامه ها در راستای سیاست های دولت یازدهم در حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر کشور امروز - پنج شنبه - در محل پارک فناوری پردیس بین علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهور امضا شد.

در تفاهم نامه بیمه مازاد درمان افراد تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان کشور ، مسوولیت کلیه امور مربوط به بیمه درمان تکمیلی بیمه شدکان به عهده سازمان بیمه سلامت بوده و از طریق شرکت آتیه سازان حافظ به عنوان بیمه گذار انجام خواهد شد.

موضوع این بیمه شامل جبران بخشی از هزینه های درمانی ناشی از بیماری و یا حادثه که در تعهد بیمه گر پایه نبوده است.

در تفاهم نامه بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی افراد تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان نیز نخبگان و استعدادهای برتر کشور مشمول بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی خواهند شد و سوابق تحصیلی آنها در بازنشستگی آنها محاسبه خواهد شد.

همچنین در این جلسه خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی در قالب تفاهم نامه ای با بانک رفاه توسط وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معاون علمی و فناوری رییس جمهور با هدف ارائه تسهیلات به طرح های دانش بنیان مصوب شد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این جلسه گفت : پارک فناوری پردیس توری برای وزارای دولت خواهد بود و امیدواریم با حضور وزرای دولت و بازدید آنها از این پارک زمینه های تصمیم گیری در بحث اقتصاد مقاوتی و دانش بنیان در دولت فراهم شود.

سورنا ستاری افزود : مزیت تفاهم نامه ۲۰۰ میلیارد تومانی با بانک رفاه در این است که بر خلاف قوانین صندوق نوآوری و شکوفایی که شرکت ها برای دریافت این تسهیلات باید دانش بنیان باشند در این تفاهم نامه اصراری بر دانش بنیان بودن شرکت ها وجود ندارد و صرفا کافی است طرح دانش بنیان باشد.

به گفته وی، این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و از طریق بانک رفاه توسط یک کارگروه مشترک به طرح های دانش بنیان اختصاص پیدا می کند.

وی به بیمه تکمیلی نخبگان اشاره کرد و ادامه داد : این بیمه به ۱۳هزار عضو بنیاد ملی نخبگان تعلق می گیرد و طی آن بیمه تکمیلی کاملی بصورت رایگان برای این افراد در نظر گرفته می شود.

وی تصریح کرد در بحث بیمه بازنشستگی سال های تحصیل به عنوان سابقه بیمه برای نخبگان با تصویب هیات دولت محاسبه خواهد شد.

ستاری در ادامه با بیان اینکه در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان، این شرکت ها از معافیت مالیاتی و گمرکی برخوردار هستند، تصریح کرد در این میان این شرکت ها لزومی به استقرار درپارک فناوری ندارند و از تیرماه امسال معافیت مالیاتی برای این شرکت ها در صورتی که هنوز در لیست شرکت های دانش بنیان قرار داشته باشند ، اعمال می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ میلیارد تومان از سوی دولت در پارک علم و فناوری پردیس از ابتدای تاسیس سرمایه گذاری شده است ، تصریح کرد این پارک در سال گذشته هزار میلیارد تومان فروش داشته است و بخش خصوصی نیز از ابتدای راه اندازی این پارک تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید براینکه باید این تغییر نگرش را ایجاد کنیم که پژوهش هزینه نیست بلکه منبع درآمد و تولید کار است، اظهارکرد: یکی از نگرشهای دولت در سال جدید این است که اشتغال را توسط شرکت های دانش بنیان ایجاد کند و در طبقه بندی شرکت های دانش بنیان ، شرکت های دانش بنیان نوپا را داریم که عمدتا توسط جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال تشکیل خواهد شده و ما امیدواریم امسال تحول خوبی در این حوزه صورت گیرد.

در ادامه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت اهداف معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، گفت : در این دولت حق نداریم موفق نشویم و این اصل نه محدود به این دولت که مربوط به تمام نظام است.

علی ربیعی افزود : اگر بخواهیم به روش های سنتی و یا حتی واحدهای کسب و کار قابل قبول دوران صنعتی به رقابت با دنیا بپردازیم مانند این است که با یک اتوبوس کهنه در این جاده گام برداریم و روز به روز هم بر فاصله مان با رقبا افزوده شود.

وی ادامه داد : باید امروز همه از وضعیت موجود ناراحت باشیم و این را قبول کنیم که تنها اصلی که برای ما باقی مانده همان اصل تغییر است.

وی گفت : نقطه کانونی این تغییر همین بحث دانش بنیان است و باید شرایطی فراهم کنیم که این شرکت ها در مسیر کاری خود بتوانند با استفاده از بازارهای داخلی شرایط مناسب برای اتصال به بازارها و برندهای خارجی را پیدا کنند.
Share/Save/Bookmark