پلیس راهور توصیه کرد:
هموطنان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند
تهران- رئیس پلیس راه راهور اعلام کرد: بسیاری از استان‌ها به صورت گسترده درگیر شرایط جوی ناپایدار هستند و تردد در محورهای اصلی در جریان است اما با توجه به شرایط جوی هموطنان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.
کد مطلب: 8540
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از ایرنا روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار تیمور حسینی در خصوص وضعیت راه ها با توجه به بارندگی شدید برف، افزود: بخش قابل توجهی از استان های کشور از جمله استان های مرکزی، شمالی، شمال غرب و شرق متاثر از سامانه بارشی است؛ در واقع بسیاری از استان ها به صورت گسترده درگیر شرایط جوی ناپایدار هستند.

وی ادامه داد: به رغم حجم گسترده بارش برف از شب گذشته تاکنون، با تلاش همکاران در مجموعه پلیس راهور و راهداری، محورهای اصلی باز است و تردد در آن ها به خوبی جریان دارد البته در برخی محورهای فرعی به واسطه بارش برف و کولاک، ناچار به انسداد موقت شدیم.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به لغزندگی سطح معابر، یخ زدگی و مه شدید در محورها که باعث کاهش دید رانندگان شده است، افزود: هموطنان تا پایان این شرایط جوی، از هرگونه مسافرت غیر ضروری اجتناب کنند.

سردار حسینی تاکید کرد: اگر هموطنان قصد مسافرت دارند، لازم است تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند چراکه در گردنه های برفی تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است همچنین از سالم بودن خودرو، سلامت بخاری، برف پاک کن، سیستم ترمز و روشنایی نیز قبل از مسافرت اطمینان داشته باشند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا تاکید کرد: سرنشینان خودروهای شخصی و اتوبوس باید حتما از کمربند ایمنی استفاده کنند. طی چند روز گذشته شاهد جانباختن هموطنان به دلیل نبستن کمربند ایمنی بودیم بنابراین بستن کمربند ایمنی و اهتمام ویژه به آن حائز اهمیت است چراکه کمربند ایمنی ۷۰ درصد از مصدومیت ناشی از تصادفات را کاهش می دهد.

Share/Save/Bookmark