با همکاری معاونت امور تعاون و جهاد دانشگاهی ؛
"اندیشکده تعاون " راه اندازی می شود
با همکاری معاونت امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی "اندیشکده تعاون" راه اندازی می شود.
کد مطلب: 8440
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی " محمد کبیری " صبح امروز سه شنبه ٢٦ اذر در نشست مشترک با مسئولان جهاد دانشگاهی بر ضرورت راه اندازی این اندیشکده اشاره کرد .
وی گفت : پس از سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار با کارافرینان و فعالان حوزه تعاون باردیگر توجه به بخش تعاون با رویکرد شبکه سازی و بستر سازی لازم جهت جذب سرمایه های مردمی به منظور ایجاد اشتغال پایدار منطقه ای ضرورت پیدا کرد .
معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد : توسعه تعاون به توسعه پایدار و متوازن کمک می کند و به این ترتیب با سرمایه های مردمی اشتغال ایجاد می شود .
وی تصریح کرد : توسعه تعاون به باز توزیع عادلانه ثروت و توسعه رفاه اجتماعی منجر می شود و باید برای بهره مندی از ظرفیت های قابل توجه بخش تعاون بیش از نقش مداخله گری ، تسهیل گر باشیم .
کبیری یاد اور شد : برای بخش تعاون نیازمند نقشه راه هستیم و برای بازخوانی مجدد ساختار و قوانین نیازمند ایجاد اندیشکده تعاون هستیم .
معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود : بخش قابل توجهی از قوانین تعاون با واقعیات اجتماعی فاصله دارند و برخی به دلیل تعلل ها عملیاتی نشده اند اما با ایجاد ارتباط دانشگاهیان و نخبگان با دولت و حاکمیت و ذی نفعان و تعاونگران در قالب تدوین نقشه راه می توان به توسعه بخش تعاون بیش از پیش سرعت بخشید .
وی ، شناسایی و رصد چالش ها در بخش تعاون را مهم ترین دلیل ایجاد اندیشکده تعاون دانست .
کبیری بر شفافیت ، نواوری ، افزایش اعتماد عمومی و استفاده بیشتر دولت از سرمایه های اجتماعی تاکید کرد .
گفتنی است " عیسی علیزاده " معاون فرهنگی جهاددانشگاهی و سایر پژوهشگران حاضر در این نشست با اشاره به اهمیت سرمایه های اجتماعی در کشور بر ضرورت راه اندازی اندیشکده تعاون در کشور تاکید کردند .
گفتنی است در این نشست تفاهم نامه راه اندازی اندیشکده تعاون میان معاونت امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و جهادانشگاهی امضا شد.
Share/Save/Bookmark