رئیس اتحادیه مشاوران املاک:
اجرای طرح ملی اقدام مسکن بر قیمت‌ها تاثیر مثبت می‌گذارد/ با تصویب قانون در مجلس، دولت‌ها ملزم به بهبود وضعیت مسکن شوند
رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است اجرای طرح اقدام ملی مسکن جو روانی حاکم بر بازار مسکن را کنترل کرده و مانع افزایش قیمت ها در این بازار می شود.
کد مطلب: 8486
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از برنا «مصطفی قلی‌خسروی»، رئیس اتحادیه مشاوران املاک، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در خصوص تاثیر طرح‌هایی مثل طرح اقدام ملی مسکن بر نرخ های این بازار اظهار کرد: این طرح فارغ از ایرادات و نواقصی که دارد، می‌تواند جو روانی بازار مسکن را آرام کرده و با از بین بردن التهابات این بازار بر ثبات قیمت‌ها تاثیر مثبت بگذارد.

او خاطرنشان کرد: بازار مسکن در 4 دوره در سال‌های 68، 86، 91 و 97 دچار جهش قیمت‌ها شد و تجربه نشان داده است که آغاز به کار پروژه های مسکن مهر با همه عیوبی که داشت، در سال 86 جو روانی و به دنبال آن قیمت‌ها را کنترل کرد. طرح ملی اقدام مسکن هم اگرچه شامل 400 هزار واحد شده و با 2میلیون و 200 واحد مسکن مهر فاصله دارد اما همین هم اگر تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد، بر بازار مسکن و قیمت ها تاثیر مثبت می‌گذارد.

خسروی با تاکید بر اینکه هر ساخت و سازی که در کشور صورت بگیرد، اقدام مثبت و موثری خواهد بود، افزود: مجلس باید قانونی را تصویب کند که اولین اقدام همه دولت‌ها از همان ابتدای روی کار آمدن، توجه ویژه به مسکن و اجرای برنامه ها در این حوزه باشد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: اگر همه دولت ها همواره به ساخت و ساز توجه کنند و بخش خصوصی را هم در برنامه‌های ساخت و ساز خود مشارکت دهند، قطعا منافع دوجانبه خواهد داشت و قطعا ساخت هر سازه‌ای در کشور ماندگار و مفید خواهد بود.
Share/Save/Bookmark