کاهش ۷ درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه
کد مطلب: 8765
شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
 
غلامرضا پناه، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب در پنجمین نشست شورای اشتغال کرمانشاه گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، با الکترونیکی کردن بیش از 56 خدمت، رتبه نخست ارائه خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی را در ارزیابی شورای اجرایی فناوری اطلاعات کسب کرد.

غلامرضا پناه در این نشست، توسعه خدمات الکترونیکی، حذف دفترچه های کاغذی و الکترونیکی کردن نسخه های پزشکی در تامین اجتماعی را کاری بزرگ و بسیار ارزشمند دانست و اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی از ابتدای اسفند سال گذشته با توقف تولید حداقل 45 میلیون دفترچه جدید کاغذی، گام مهمی را به سمت کاهش هزینه ها، اجرای نسخه نویسی الکترونیک و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان برداشته است.

وی در ادامه با اشاره به این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شفافیت نیز رتبه اول را در میان دستگاه های اجرایی کسب کرده است، گفت: این وزارتخانه در راستای شفاف سازی، هزار و 800 بخشنامه و قوانین و مقررات را در حوزه تامین اجتماعی به 60 بخشنامه تجمیع کرده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که در تاریخ بعد از انقلاب 2 هزار و 600 شغل توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای استاندارد سازی شده است،گفت: فقط در دو سال گذشته بیش از 1300 شغل در سازمان آموزش فنی و حرفه ای استانداردسازی شده است.

پناه گفت: دولت تدبیر و امید در راستای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی مناطق روستایی و عشایری در سراسر کشور به ویژه استان های مرزی از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات ویژه‌ای اختصاص داد.

وی افزود: با جذب این منابع ضمن کاهش متوسط نرخ بیکاری در کشور، مهاجرت معکوس و سرانه اشتغال و رونق اقتصادی در روستاها افزایش یافت.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تأکید بر تلاش دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در جذب تسهیلات از محل بازپرداخت تسهیلات روستایی، خاطرنشان کرد: اطلاعاتی که از بازپرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، در اختیار شورای اشتغال استان ها قرار می گیرد برای طرح های تکمیلی و توسعه ای و جدید در استان ها هزینه می‌شود.
Share/Save/Bookmark