اتاق تعاون: تابلوها آماده پذیرش شدند/تعاونی‌ها وارد بورس می شوند
در اولین نشست این کمیسیون محمد فطانت رئیس سازمان بورس، حسن امیری معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس، جعفر جمالی معاونت حقوقی و سازمان بورس، بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران، ماشاءالله عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران، محمد کریمی رئیس سابق بیمه مرکزی، صمد مرعشی نماینده سابق مجلس و معاون پارلمانی اتاق تعاون و علیرضا ناطقی مدیر کل تعاونی های خدماتی وزارت تعاون حضور داشتند.
کد مطلب: 5497
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۸
به
بهمن عبدالهی گفت: در مرحله اول تعاونی‌ها در بازار فرابورس پذیرش شده و با رایزنی‌ها آنان را جذب بازارهای برتر شرکت بورس اوراق بهادار تهران خواهیم کرد که از این محل منابع مالی خوبی نصیب بخش تعاون کشور خواهد شد، این امر برای رشد و توسعه بخش تعاون طبق سیاست‌های برنامه پنجم توسعه کشور همچنین تاکیدات رهبری دنبال می شود.
گزارش خبرگزاری مهر، در اولین نشست این کمیسیون محمد فطانت رئیس سازمان بورس، حسن امیری معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس، جعفر جمالی معاونت حقوقی و سازمان بورس، بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران، ماشاءالله عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران، محمد کریمی رئیس سابق بیمه مرکزی، صمد مرعشی نماینده سابق مجلس و معاون پارلمانی اتاق تعاون و علیرضا ناطقی مدیر کل تعاونی های خدماتی وزارت تعاون حضور داشتند.

به نظر می رسد شمارش معکوس برای ورود اولین تعاونی ها به بازار سرمایه آغاز شده است به طوری که رئیس اتاق تعاون ایران پیش از این، مذاکره با سازمان بورس برای انجام این مهم را مثبت ارزیابی کرده و ابراز امیدواری کرده بود که تعاونی های فعال و خوش نام وارد بازار سرمایه شوند.

بهمن عبدالهی گفت: در مرحله اول تعاونی‌ها در بازار فرابورس پذیرش شده و با رایزنی‌ها آنان را جذب بازارهای برتر شرکت بورس اوراق بهادار تهران خواهیم کرد که از این محل منابع مالی خوبی نصیب بخش تعاون کشور خواهد شد، این امر برای رشد و توسعه بخش تعاون طبق سیاست‌های برنامه پنجم توسعه کشور همچنین تاکیدات رهبری دنبال می شود.

همچنین عظیمی دبیر کل اتاق تعاون از پیگیری‌هایی برای پذیرش اتاق تعاونی در بازار سرمایه خبر داد.

وی با اشاره به اصلاح ساختار بورس برای حضور پُرقدرت بخش تعاونی طبق سیاست‌ های برنامه پنجم توسعه کشور، گفت: عضویت وزیر تعاون، کار و رفاه در شورای عالی بورس، پیش‌بینی
عظیمی دبیر کل اتاق تعاون از پیگیری‌هایی برای پذیرش اتاق تعاونی در بازار سرمایه خبر داد.
شرکت‌ های تعاونی سهامی عام در نهادهای بازار و تسهیل صدور مجوز برای آنها شامل شرکت‌ های تامین سرمایه، بانک‌ های سرمایه‌ گذاری، کانون‌ ها و کارگزاری‌ ها و همچنین سهم ۵۰ درصدی از تشکیل سرمایه در بازار بورس توسط بخش تعاونی در سال های برنامه پنجم پیش‌بینی شده است

عصر بازار: دبیرکل اتاق تعاون ایران از نشست هفته آینده سازمان بورس
ماشاءالله عظیمی اظهار کرد: با توجه به کارگروه مشترکی که میان ما و کارشناسان سازمان بورس تشکیل شده، بررسی قوانین قابل اجرا و اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
و اتاق تعاون در روز دوشنبه به منظور بررسی ساختارها و آیین نامه‌های ورود بخش تعاون به بورس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایسنا، ماشاءالله عظیمی اظهار کرد: با توجه به کارگروه مشترکی که میان ما و کارشناسان سازمان بورس تشکیل شده، بررسی قوانین قابل اجرا و اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: قانون هیچ منعی برای بخش تعاون قائل نشده است که کارگزاری‌، شرکت تامین سرمایه و شرکت سرمایه‌گذاری‌ در اختیار داشته باشند. لذا در صددیم تا به منظور تقویت نهادهای مالی بخش تعاونی برخی آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های موجود شناسایی و اصلاح کنیم.
Share/Save/Bookmark