کشف بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در هفته پایانی آذر ماه
تهران - معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در کشور در هفته پایانی آذر ماه خبر داد و گفت: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان و تهران از کشفیات کشور در این هفته ۵۳ درصد است.
کد مطلب: 8458
يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از ایرنا روز یکشنبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی افزود: مجموع کشفیات این هفته ۱۱هزار و ۳۳۸ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته که ۱۷ هزار و ۷۳۷ کیلوگرم بود،حدود ۳۶ درصد کاهش دارد.
وی افزود: ۹ هزار و ۸۳۸ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۷ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.
معاون دبیرکل ستاد یادآور شد: همچنین از این میزان ۱۰۲۶ کیلوگرم حشیش، ۲۵۹ کیلوگرم هروئین، ۸۴ کیلوگرم گراس، ۶۵ کیلوگرم شیشه و ۶۶ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه در هفته اخیر در مجموع ۵ هزار و ۹۳۴ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و بخصوص طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد ۳ هزار و ۳۹۰ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲ هزار و ۵۴۴ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. همچنین در میان دستگیرشدگان این هفته ۸۵ نفر نیز از اتباع بیگانه هستند.
وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد کشفیات این بازه زمانی مربوط به هفت استان کشور است،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲ هزار و ۵۰۸ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۲ درصد کشفیات کشور است و هرمزگان با هزار و ۴۴۷ کیلوگرم، فارس با هزار و ۴۲۴کیلوگرم، کرمان با هزار و ۲۸۶ کیلوگرم، تهران با هزار و ۱۱۵ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۸۳۳ کیلوگرم و یزد با ۴۰۱ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان و تهران از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۳ درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۲۷۸ دستگاه خودرو و ۲۱ دستگاه موتور توقیف شد و ۶۳ درصد کشفیات اطلاعاتی و ۳۶ درصد انتظامی بوده است.

Share/Save/Bookmark