رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:
کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل لرستان احیاء مي‌شوند
کد مطلب: 408
شنبه ۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۱۹
کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل لرستان احیاء مي‌شوند
 

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از راه اندازی مجدد کارخانه تعطیل شده پوست و چرم خرم آباد خبر داد.

به گزارش توکانیوز و به نقل از ایلنا، حجت بیرانوند گفت: به دنبال دیداری که استاندار لرستان با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشت، وی پذیرفت که هشت طرح صنعتی را در لرستان اجرا کند که برای چهار طرح اول شامل تولید ملات خشک، فرآوری صنعتی عسل، تولید آنزیم‌های بهداشتی و شوینده و انواع مکمل‌های خوراک‌های دام آگهی فراخوان داده شده و فراخوان چهار طرح دیگر هم در آینده نزدیک اعلام می‌شود.
وی در مورد راه اندازی مجدد کارخانه تعطیل شده پوست و چرم خرم آباد یادآور شد: این کارخانه از طریق بنیاد مستضعفان به صورت قانونی به یک گروه واگذار شده و استان دخالتی در آن نداشته؛ البته مراحل واگذاری به صورت قانونی طی شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: خوشبختانه تجهیزاتی که در پوست و چرم وجود دارد علی رغم اینکه مدت زیادی از تعطیلی این کارخانه می‌گذرد، تجهیزات به‌روزی است و مشکلات خاصی در بحث تجهیزات نداریم؛ ولی برای اینکه بتوانیم ایجاد ارزش افزوده کنیم تا این صنعت در استان دارای توجیه اقتصادی شود، دنبال این هستیم که یک صنعت متناسب با چرم در همین کارخانه با توجه به برخورداری از ۱۸ هکتار زمینی که در اختیار دارد، ایجاد کنیم.
بیرانوند متذکر شد: تسهیلاتی که به این کارخانه اختصاص می‌یابد، در راستای بهسازی و ایجاد صنایع مرتبط با چرم در این مجموعه خواهد بود؛ البته کار با نظارت انجام می‌شود.
وی در مورد آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای اخذ مجوز زیست محیطی پالایشگاه پل دختر نیز خاطرنشان کرد: پالایشگاه پل دختر یک مشکل زیست محیطی داشته و در حال پیگیری است و انشاء الله برطرف می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: پالایشگاه پل دختر یکی از طرح‌هایی است که در اسفندماه سال ۹۰ مصوبه گرفت و امیدواریم که عملیاتی شود.
بیرانوند در ادامه به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با گران فروشی در استان تصریح کرد: لرستان با تشکیل ۷۰۰۰ پرونده تخلف بعد از استان تهران رتبه دوم کشور را دارد؛ با این وجود، در بحث نظارت کوتاه نیامدیم و برخوردهای لازم با گران فروشان هم صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: بحث گرانی و گران فروشی دو مقوله جدا از هم است که در بحث افزایش قیمت‌ها بعد از سال به دلیل نوسانات قیمت ارز شاهد افزایش قیمت‌ها چه به صورت رسمی و یا غیر رسمی بودیم؛ البته تلاش ما براین بوده است که میانگین قیمت‌ها در کشور را در استان نیز حفظ کنیم.

Share/Save/Bookmark