نوبخت: تا بهمن ۱۳۹۵ تعداد ۹۰ هزار تاکسی را نوسازی خواهیم کرد
1
۳۲۵ هزار دستگاه تاکسی در حال حاضر فعال هستند که ۱۱۲ هزار دستگاه آن جزء تاکسی‌های فرسودهٔ با معیارهای ما هستند؛ لذا هدف‌گذاری ما برای بهمن ۱۳۹۴ تا بهمن ۱۳۹۵ ٬ جایگزینی ۹۰ هزار تاکسی است که آن را نوسازی خواهیم کرد؛ پیش بینی ما این است که هر ماه بیش از ۶۰۰۰ دستگاه خودرو را از رده خارج کنیم.
کد مطلب: 5568
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۲
 
نوبخت: تا بهمن ۱۳۹۵ تعداد ۹۰ هزار تاکسی را نوسازی خواهیم کرد
به گزارش خبرنگار ایلنا٬ محمدباقر نوبخت که در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه سخن می‌گفت٬ در بخش نخست سخنان خود در خصوص ناوگان حمل و نقل توضیحاتی ارائه کرد.
وی در توضیح ناوگان حمل و نقل و نوسازی ناوگان عمومی اظهار داشت: این برنامه در حال بررسی است و کارگروهی برای این مسئله فعال است٬ ضمن اینکه کارگروهی برای استانداد‌ها و ضوابط فنی وجود دارد. نوبخت ادامه داد: ۳۲۵ هزار دستگاه تاکسی در حال حاضر فعال هستند که ۱۱۲ هزار دستگاه آن جزء تاکسی‌های فرسودهٔ با معیارهای ما هستند؛ لذا هدف‌گذاری ما برای بهمن ۱۳۹۴ تا بهمن ۱۳۹۵ ٬ جایگزینی ۹۰ هزار تاکسی است که آن را نوسازی خواهیم کرد؛ پیش بینی ما این است که هر ماه بیش از ۶۰۰۰ دستگاه خودرو را از رده خارج کنیم. سخنگوی دولت افزود: در سال ۱۳۹۴ میزان کاهش آلاینده‌ها را ادامه خواهیم داد که هم صرفه‌جویی ریالی خواهیم داشت و هم کاهش آلایندگی٬ که در سال ۹۶ کاهش دی‌اکسیدکربی کشور بسیار کم خواهد شد. رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه دولت در این اقدام بسیار مصمم است و علاوه بر باعث نوسازی ناوگان عمومی٬ باعث کاهش آلایندگی‌ها خواهد شد و در فاز دوم برای خودروهای بین‌شهری٬ و در گام بعد برای وانت‌ها و کامیون‌ها پیش‌بینی شده که ردیف بودجه در سال بعد برای آن دیده خواهد شد که امیدوارم این بودجه بتواند اثر خود را بگذارد٬٬ ضمن اینکه پیش‌بینی ما برای ۵ تا ۶ درصد رشد و تورم ۱۱ درصد خواهد بود.
Share/Save/Bookmark