معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد:
کاهش پرداخت از جیب اولویت مهم وزارت بهداشت در سال جدید
تهران -توکانیوز وبه نقل از ایرنا - معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : کاهش پرداخت مستقیم هزینه های سلامت از جیب مردم ، افزایش کیفیت خدمات رسانی در بیمارستان های دولتی و افزایش سطح دسترسی های مردم به خدمات، سه اولویت مهم این معاونت در سال جدید است.
کد مطلب: 4442
سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۶
کاهش پرداخت از جیب اولویت مهم وزارت بهداشت در سال جدید
 
دکتر « محمد آقاجانی » روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار امیدواری کرد که با در آمد حاصل از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که بخشی از آن به وزارت بهداشت اختصاص خواهد یافت تحول بزرگی در حوزه سلامت به ویژه در درمان ایجاد شود.

وی با اشاره به سخنان اخیر وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی پرداخت مستقیم از جیب مردم در هزینه های درمان گفت : اگر همین ۱۰ درصد هم کاهش یابد کاربزرگی صورت گرفته است.

معاون وزیر بهداشت در عین حال گفت : میزان کاهش پرداخت از جیب مردم در هزینه های درمان به میزان اعتباری که به وزارت بهداشت داده می شود و همینطور برنامه هایی که این وزارتخانه اجرا می کند بستگی دارد که در این راستا ممکن است شاهد کاهش ۱۰ درصدی یا بیشتر از این میزان در سال جدید باشیم.

آقاجانی در رابطه با میزان اعتبارات افزود:این موضوع را هیات دولت در آینده اعلام می کند اما به هر حال وزارت بهداشت ، برنامه های خود را به دولت ارایه داده است و آنها نیز بررسی ها را انجام داده اند.

وی به اولویت دیگر معاونت درمان در سال جدید در صورت تحقق اعتبارات مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرد که «افزایش کیفیت خدمات به مردم در بیمارستان های دولتی» نام دارد.

وی خدمات هتلینگ (خدمات غیر پزشکی به بیمار بستری در بیمارستان ) بیمارستان های دولتی را از جمله مواردی عنوان کرد که باید حتما از نظر سطح کیفی افزایش یابد تا سطح رضایت مردم نیز در پی آن افزایش داشته باشد.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت، توجه به اورژانس ، زایمان های طبیعی به ویژه بیماران خاص و صعب العلاج را از دیگر مواردی در رابطه با خدمات به مردم عنوان کرد که با حمایت دولت قرار است از نظر کیفی افزایش قابل توجهی در سال جدید داشته باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود : در صورت تحقق اعتبارات فاز دوم هدفمندی یارانه های به نظام سلامت قرار است سطح دسترسی مردم به خدمات درمانی نیز افزایش یابد که این موضوع جزو سه اولویت معاونت درمان در سال ۹۳ خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه خواسته های مردم در نظام سلامت از جمله درمان خواسته به حقی است اظهار امیدواری کرد که در سال جدید مردم به بخشی از خواسته های خود در حوزه درمان برسند و رضایت آنها محقق شود.
Share/Save/Bookmark