بخش تعاونی بیش از هر چیز نیازمند همکاری، همدلی و همراهی کنشگران دولتی و غیر دولتی است
از مهم‌ترین راهبردهایی که خانه تعاونگران در استان لرستان در دستور کار دارد می‌توان به توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها به واسطه ارائه آموزش‌های لازم، تحکیم تعاملات شبکه‌ای و حرکت به سمت خودکفا شدن تعاونی‌ها، تلاش در راستای افزایش همکاری‌های بین‌بخشی و کمک به تأمین مشوق‌ها و منابع مالی موردنیاز تعاونی‌ها اشاره کرد.
کد مطلب: 8745
يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۷
 
مجید پسنده رئیس خانه تعاونگران استان لرستان در گفتگو با «توکا نیوز» با اشاره به اینکه بیش از ۲۸۰۰ تعاونی در سطح استان لرستان فعالیت دارند گفت: ۲۸ هزار نفر در تعاونیهای استان عضویت دارند.

وی بر ضرورت حمایت از تعاونیهای تولیدی و کمک به گردش چرخ اقتصاد تعاونی در استان تاکید کرد و افزود: مهمترین مشکل شرکتهای تعاونی استان لرستان بویژه در بخش تولید کمبود نقدینگی است. وی همچنین خواستار تخصیص تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون برای رونق اشتغال و تولید استان لرستان شد.

وی ضمن تاکید بر نقش شرکتهای تعاونی مصرف در تامین مایحتاج اقشار مختلف جامعه در این استان، افزود: تورم فزاینده و بالا رفتن قیمت انواع کالاها بویژه لوازم خانگی باعث پایین آمدن قدرت خرید مردم و همچنین تعاونی های مصرف شده است. وی افزود: برخی از تعاونیهای مصرف که برای حمایت از اعضای خود اقدام به فروش اقساطی کرده اند به علت عدم همکاری برخی از ادارات طرف قرارداد با مشکل روبرو شده اند و نیاز به حمایت دارند.

پسنده با اشاره به نقش تعاونی‌های مسکن در بهبود وضعیت مسکن اقشار حقوق بگیر و با درآمد متوسط خواستار پیگیری جدی مسئولان استان برای تحقق سهم لرستان از مسکن کارگران شد.

وی گفت: از مهم‌ترین راهبردهایی که خانه تعاونگران در استان لرستان در دستور کار دارد می‌توان به توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ها به واسطه ارائه آموزش‌های لازم، تحکیم تعاملات شبکه‌ای و حرکت به سمت خودکفا شدن تعاونی‌ها، تلاش در راستای افزایش همکاری‌های بین‌بخشی و کمک به تأمین مشوق‌ها و منابع مالی موردنیاز تعاونی‌ها اشاره کرد.

این فعال بخش تعاونی افزود: امروزه در سطح ملی و کلان کشوری، بخش تعاونی بیش از هر چیز نیازمند همکاری، همدلی و همراهی میان کنشگران دولتی و غیر دولتی حوزه تعاون با هدف ارتقای جایگاه تعاونیها در اقتصاد ملی است.

مجید پسنده متولد سال ۱۳۶۰ تحصیلکرده مهندسی عمران است و از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در بخش تعاونی آغاز نموده است. وی مدیرعاملی و عضویت هیئت مدیره تعاونی مسکن فرزانگان بروجرد، عضویت هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های مسکن شهرستان بروجرد و همچنین مدیرعاملی و عضویت هیات مدیره تعاونی توسعه و عمران این شهرستان را در کارنامه خود دارد.
Share/Save/Bookmark