سومین نشست کمیته مشترک ایران و قطر برگزار شد
کد مطلب: 8592
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، " علی حسین شهریور" گفت : در این نشست طرفین ضمن توافق برای گسترش مناسبات دو جانبه در حوزه‌های تبادل نیروی کار ماهر و متخصص، روابط کار و سیاست گذاری بازار کار ، بر وجود اراده عملی برای ارتقاء سطح همکاریها تاکید کردند .
وی افزود: تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی ، ارسال فهرست کارگران ایرانی به صورت سالانه و به شکل ادواری برای طرف ایرانی ، تبادل فهرست های موسسات کاریابی مورد تایید و تسهیل ارتباط کاریابی های دو کشور بخش دیگری از توافقات انجام شده از سوی کمیته مشترک است .
شهریور افزود : در این نشست طرفین بر اهتمام عملی در اجرایی شدن مفاد یادداشت تفاهم همکاری منعقده و پروتکل الحاقی تاکید و به منظور پیگیری و اجرایی کردن اسناد همکاری نسبت به تعیین رابط اقدام کردند .

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه بازرسی کار و آگاهی در مورد هیات های حل اختلافات کارگری و کارفرمایی و همکاری و حمایت هرچه بیشتر از مواضع یکدیگر در سازمان بین المللی کار نیز مورد موافقت طرفین قرار گرفت .
وی یاد آور شد : به موجب تصمیم کمیته مشترک، مقرر شد برنامه اقدام مشترک همکاری بین دو وزارتخانه تدوین و در سال 2020 میلادی در تهران یا دوحه توسط وزرای دو کشور به امضا برسد.
گفتنی است چهارمین نشست کمیته مشترک در تهران برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark