گفت‌وگو ی محمد مهدی زاهدی
اقتصاد مقاومتی هیچ ارتباطی با اقتصاد ریاضتی ندارد
توکانیوز وبه نقل از خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد که علیرغم شایعه‌افکنی دشمنان، اقتصاد مقاومتی هیچ ارتباطی با اقتصاد ریاضتی ندارد.
کد مطلب: 4388
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۹
اقتصاد مقاومتی هیچ ارتباطی با اقتصاد ریاضتی ندارد
 
محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اهمیت بحث اقتصاد مقاومتی در کشور، گفت: اقتصاد مقاومتی مسیر و بستری است که می‌تواند توسعه و پیشرفت مبتنی بر عدالت را در کشور در شرایط مختلف و براساس سناریوهای متفاوت تبیین کند.

وی افزود: در اقتصاد مقاومتی به هیچ عنوان موضوع ریاضت مطرح نیست، بلکه یک وفاق ملی بین تمامی آحاد ملت نیاز است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی باید نگاه‌ها به توان و ظرفیت داخل کشور معطوف شود نه خارج، تصریح کرد: همان‌گونه که در دفاع مقدس از تاکتیک‌ها ، تکنیک‌ها و استراتژی‌های مشخص و معینی که در کشورمان وجود داشت استفاده کردیم، در شرایط فعلی نیز باید از آن تاکتی‌کهای خاص خودمان استفاده کنیم.

*مردم با سبک زندگی ایرانی اسلامی وارد میدان اقتصاد مقاومتی شوند

زاهدی ادامه داد: به عنوان مثال در دوران دفاع مقدس و دوران‌ جنگ تحمیلی حضور گسترده بسیجیان و مشارکت عمومی مردم حتی پیرزن و پیرمردها را در میدان داشتیم. در مواقعی آنها برای رساندن آذوقه به جبهه‌های جنگ در اقصی نقاط کشور به سختی می‌افتادند که در نهایت برای این مسئله تلاش می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی نیز باید از تاکتیک‌ها و تکنیک‌های خاص خودمان برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: در اوایل جنگ تحمیلی سپاه پاسداران و بسیج را در کنار نیروهای نظامی قرار دادیم. در شرایط فعلی نیز شاید لازم باشد نیروهای اقتصادی جدیدی را در کنار شبکه اقتصادی دولت به کار گیریم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: این افراد می‌توانند همان تولیدکنندگان، تجار و سرمایه‌گذاران و حتی می‌توانند خود مردم باشند که با تغییر الگوی مصرف، سبک زندگی ایرانی و اسلامی وارد عرصه شوند تا بتوانیم اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرایی کنیم تا به امید خدا در چشم‌انداز در این زمینه جایگاه خوبی را بدست آوریم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark