رئیس قوه قضائیه:
سیل‌زدگان نگران تثبیت مالکیت اراضی خود نباشند
تهران - رئیس قوه قضائیه به مردم مناطق سیل‌زده اطمینان داد که با تلاش‌های دستگاه قضایی، هیچگونه نگرانی راجع به تثبیت مالکیت بویژه اراضی کشاورزی خود نداشته باشند.
کد مطلب: 8546
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از ایرنا روز دوشنبه روابط عمومی قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به حادثه سیل در سیستان و بلوچستان، صبوری مردم بلوچ و سیستانی را زبانزد دانست و با قدردانی از تلاشهای مردم، دولت، نهادهای انقلابی، نیروهای نظامی و دستگاه های امدادی برای کمک رسانی به مردم سیل زده افزود: در بخش امدادرسانی، گام خوبی برداشته شده اما گام بعدی که بسیار مهم است، جبران خسارت های مادی است که باید با توجه به برودت هوا، هر چه زودتر برداشته شود و خانه های آسیب دیده به سرعت مورد بازسازی قرار گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد که آلام مردم گرفتار سیل با حضور مردم و نهادهای انقلاب همچنین پیام دلنشین و آرامش بخش مقام معظم رهبری و پیگیری مسئولان و مدیران، هر چه زودتر کاهش یابد.

فرمایشات رهبری نقشه راه برای مردم و بویژه مسئولان بود

رئیس قوه قضائیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز جمعه اخیر تهران را راهبردی خواند و افزود: حضور مردم در این اجتماع عظیم، نماد وحدت امت و امام و پیوند همیشگی مردم و نظام جمهوری اسلامی بود.
وی ادامه داد: دشمن تصور می کرد بتواند با القای شبهه و شایعات، وانمود کند که مشکلات، نارضایتی ها و نگرانی ها، در رابطه میان مردم و نظام خلل وارد می کند اما حرکت میلیونی مردم عزیز در تشییع پیکر شهید سلیمانی، نماد پیوند مردم با نظام و رأی به مقاومت و ایستادگی مقابل دشمن بود و حضور در نماز جمعه تهران نیز از روزهای به یادماندنی انقلاب شد.
رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری، نقشه راه برای همه مردم و بویژه مسئولان بود که تلاش کنند کشور قوی شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: اینجا فقط بحث قوت نظامی مطرح نیست زیرا قدرت دفاعی، فقط یکی از جلوه های اقتدار است. آنچه در فرمایش رهبر معظم انقلاب باید مدنظر قرار گیرد این است که قوت مورد تاکید ایشان در همه حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تعاملات بین المللی است.
وی به موضوع قوت در عرصه قضایی پرداخت و با بیان اینکه اجرای عدالت، مبارزه با فساد و اجرای قانون به صورت پیگیرانه، هماهنگ و مستمر، از جلوه های قوت نظام قضایی کشور است، بر لزوم رسیدگی قوی به دعاوی و پیگیری و دفاع جانانه از حقوق مردم تاکید کرد.
رئیس قوه قضائیه افزود: همه همکاران ما در دستگاه قضایی، مخاطب فرمایشات مقام معظم رهبری هستند و این فرمایشات باید با حضور خالصانه مدیران و انجام وظایف قانونی، به صورت کامل تحقق یابد.

مکتب سردار سلیمانی، خدمت خالصانه به مردم است

وی تصریح کرد: این موضوع هم تنها با سخنرانی اتفاق نمی افتد بلکه باید همانند شهید سلیمانی در صحنه حضور داشت. مکتب سردار سلیمانی (رضوان الله تعالی علیه)، مکتب حضور و خدمت خالصانه به مردم است و ایشان نماد خدمت خالصانه به مردم شدند.
رئیس قوه قضاییه اضافه داد: یکی دیگر از مواردی که در سخنان مقام معظم رهبری به عنوان یک نقشه راه باید مورد توجه قرار گیرد، این است که به هیچ عنوان نباید به دشمن اعتماد کرد.

دستاورد اعتماد به غرب خسارت است

وی یادآور شد: مردم ما از دوران گذشته تا کنون این تجربه را دارند که اعتماد به غرب، دستاوردی جز خسارت ندارد. در این راستا آنچه برای همه ما به عنوان یک وظیفه وجود دارد، خدمت خالصانه به مردم و ناامیدکردن دشمنان است و امیدواریم آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند، آویزه گوش همگان قرار گیرد.
براساس این گزارش، پس از اظهارات برخی از مسئولان شورای عالی قوه قضائیه در این جلسه، موضوع نهاد وکالت و قوانین مربوط به آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

Share/Save/Bookmark