ابلاغ افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی
معاون اول رییس جمهور افزایش مستمری بازنشستگی و مشمولین قانون تامین اجتماعی در سال 1396 را به وزارت تعاون، کار و رفاه و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.
کد مطلب: 7348
شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲
 
به گزارش توکانیوز به نقل از جنوب نیوز، در ابلاغیه آمده است: هیات وزیران در جلسه 1396.02.10 به پیشنهاد مورخ 1396.02.24 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده 96 قانون تامین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد.
1- از تاریخ 1396.01.01 کلیه مستمری های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال 1395 برقرار شده اند، به ترتیب برای دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان 14.5 درصد و برای سایر سطوح به میزان 12.5 درصد مستمری آنان در پایان اسفندماه 1395 افزایش می یابد. تبصره: پس از اعمال افزایش یادشده، حداقل مجموع دریافتی ماهانه مشمولین مذکور به استثنای مستمری بگیرانی که به موجب قوانین مختلف دریافتی آنها کمتر از حداقل دستمزد سال است مبلغ یازده میلیون ریال تعیین می گردد.
۲- با توجه به تامین منابع مورد نیاز اجرای بند یک این تصویب نامه از محل منابع سازمان تامین اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است ترتیبی اتخاذ نماید که حداکثر تا پایان مردادماه سال جاری بخشی از تعهدات دولت به سازمان تامین اجتماعی از طریق سازوکار بند ک تبصره ۵ قانون بودجه سال 1396 کل کشور عملیاتی شود.
Share/Save/Bookmark