سیاست‌های اصلی آموزش و پرورش در سال ۹۳ تشریح شد
توکانیوز وبه نقل از خبرگزاری تسنیم: مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ۴ سیاست آموزش و پرورش در سال ۹۳ گفت: برای اجرای این سیاست‌ها کمیته‌هایی مشغول فعالیت هستند که ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش را می‌توان مهمترین سیاست در سال ۹۳ دانست.
کد مطلب: 4459
پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۸
سیاست‌های اصلی آموزش و پرورش در سال ۹۳ تشریح شد
 
سید کاظم اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در رابطه با سیاست‌های آموزش و پرورش در سال ۹۳ اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش برای سال ۹۳، ۴ اولویت را اعلام کرده که عبارت است از توسعه همه جانبه مردم، معلمان و دانش آموزان، سازماندهی منابع انسانی، عملیاتی کردن بودجه آموزش و پرورش و ارتقای مدیریت آموزشگاهی را شامل می‌شود.

وی افزود:‌ برای اجرایی شدن این ۴ سیاست کمیته‌هایی مشغول فعالیت هستند که ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش را می‌توان مهمترین سیاست در سال ۹۳ دانست.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه متاسفانه در گذشته نیروی انسانی بی‌حساب و کتاب در آموزش و پرورش جذب شد، گفت: این موضوع به همراه اجرای ساختار ۶.۳.۳ مشکلاتی را در حوزه نیروی انسانی ایجاد کرده است.

اکرمی عنوان کرد: رفتار شهروندی و اخلاقی در جامعه را باید از مقطع ابتدایی به دانش‌آموزان آموزش داده شود، بنابراین آموزش و پرورش نیازمند شورایی از متخصصان تعلیم و تربیت است که سیاست‌های لازم را تدوین کنند تا با تغییر وزرا سیاست‌های کلی آموزش و پرورش تغییر نکند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید به لحاظ اختصاص بودجه در اولویت دولت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش نهادی است که نیروی انسانی مورد نیاز کشور را می‌سازد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark