مدیرعامل اتحادیه تعاونی های حمل و نقل دریایی کشور خواستار حمایت بانک توسعه تعاون از تعاونیهای تعالی جو و بهره ور شد.
کد مطلب: 7483
دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
 
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های حمل و نقل دریایی بار و مسافر کشور: خواستار حمایت بانک توسعه تعاون از تعاونیهای تعالی جو و بهره ور شد.

به گزارش توکا نیوز،احمد هاشمی مدیرعامل اتحادیه تعاونی های حمل و نقل دریایی بار و مسافر کشور و عضو هیات مدیره خانه تعاونگران ایران با بیان اینکه نقش حمایتی دستگاه های اجرایی در تعالی مدیریت و ارتقاء بهره وری تعاونی ها بسیار مهم است گفت: برای تعالی سازمانی و افزایش بهره وری باید فضای رقابتی ایجاد کرد و در این راستا باید از تعاونی ها حمایت شود.

معاون خانه تعاونگران خواستار حمایت سازمانهای مرتبط با بخش تعاون از تعاونیهای تعالی جو و بهره ور شد و افزود: بخشی از حمایت می تواند در قالب تسهیلات باشد تا کارایی و بهره وری تعاونی برای تولید محصول بهتر تحت تاثیر
با توجه به اینکه تعاونی ها با استفاده از الگو و استاندارد های بین المللی تعالي سازماني ارزیابی و جایزه تعالی دریافت می کنند و این جایزه نقش مهمی در ارتقای بهره وری بخش تعاونی دارد، انتظار می رود بانک توسعه تعاون امتیازات ویژه ای برای این دسته از تعاونی ها قائل شود.
مشکلات مالی قرار نگیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه در سال ۹۶، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تشویق و حمایت از تعاونی هایی که در فرآیند تعالی مدیریت و ارتقای بهره وری مشارکت می کنند ۶۰ درصد هزینه ها را به صورت بلاعوض به تعاونی پرداخت می کند گفت: لازم است بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نیز با رويكرد ارتقاي كيفيت توليدات و خدمات ، از تعاونیهای تعالی جو و بهره ور حمایت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه تعاونی ها با استفاده از الگو و استاندارد های بین المللی تعالي سازماني ارزیابی و جایزه تعالی دریافت می کنند و این جایزه نقش مهمی در ارتقای بهره وری بخش تعاونی دارد، انتظار می رود بانک توسعه تعاون امتیازات ویژه ای برای این دسته از تعاونی ها قائل شود.

وی افزود: متولیان بخش تعاونی باید سیاستهایی را در پیش بگیرند که به بهبود فضای کسب و کار تعاونی بینجامد و در نتیجه بهره وری افزایش یابد.
این فعال بخش تعاونی با بیان اینکه ، بخش تعاونی نیاز به تحول در مدیریت دارد گفت: تعاونگران باید با مشارکت در فرآیند جایزه تعالی تعاونی در مدیریت خود تغییر بنیادین ایجاد کنند و جایگاه اقتصاد تعاونی را در نردبان توسعه کشور در سطح بالاتری قرار دهند.

هاشمی افزود: جایزه تعالی مدیریت تعاونی، فرصت مناسبی است تا مدیران با مدل تعالی سازمانی آشنا شده و از آن برای اعمال روش های نوین مدیریتی در تعالی تعاونی خود استفاده کنند.

با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر سازمان‌های دولتی و غیردولتی، با هدف ایجاد فضای رقابتی برای تعالی تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون، خانه تعاونگران از سال ۱۳۹۱ اقدام به ارزیابی تعاونی‌ها و اعطای جایزه تعالی مدیریت تعاونی می‌کند. ششمین جشنواره جایزه تعالی مدیریت تعاونی و تجلیل از مدیران تعاونی های سرآمد، آذر ماه سال ۹۶ در تهران برگزار خواهد شد. مدیران تعاونی ها می توانند برای کسب اطلاعات مربوط به نحوه ثبت نام و فرایند ارزیابی به وب سایت جایزه به نشانی www.taavonaward.ir مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark