چادر خانواده یک بیمار مقابل تأمین اجتماعی
خانواده ای رو به روی تامین اجتماعی لرستان چادر زده و مدعی هستند که پزشک تامین اجتماعی بدون گرفتن تست اقدام به تزریق آمپول «پنی سیلین» برای دختر آنها کرده و این امر موجب فلج شدن وی شده است.
کد مطلب: 5610
جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۱
 

خانواده ای رو به روی تامین اجتماعی لرستان چادر زده و مدعی هستند که پزشک تامین اجتماعی بدون گرفتن تست اقدام به تزریق آمپول «پنی سیلین» برای دختر آنها کرده و این امر موجب فلج شدن وی شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،فرشاد دارابی پدر " کیانا " از طریق ادارات مختلف استان از جمله تأمین اجتماعی، فرمانداری، بهزیستی و کمیته امداد پیگیری‌های زیادی انجام داد تا درمان دخترش به خاطر نداشتن هزینه به تعویق نیفتد که در نهایت ماحصل پاس‌کاری‌ ادارات دریافت کمک‌هزینه درمان حدود چهار میلیون تومان بود.

باگذشت زمان، دردهای کیانا افزون شد و علاوه وضعیت پاهایش، عفونت کلیه و سنگ صفرا او را بارها راهی بیمارستان کرد تا دردی از دردهایش کاسته شود، اما در این میان جیب پدر خالی‌شده و دیگر هزینه‌ای برای درمان ندارد.

رهگذران با تعجب به چادری که در ابتدای کوچه جنب ساختمان درمان تأمین اجتماعی لرستان در نزدیکی میدان شاپورخواست (ژاندارمری) خرم‌آباد زده شده نگاه می‌کنند.
روی چادر چند کاغذنوشته با مضمون‌ها «بر اثر آمپول بچه‌ام فلج کردند» و «تأمین اجتماعی بچه‌ام را فلج کرد» نصب شده است.

ماجرای کیانا دارابی دختر ۶ ساله خرم‌آبادی بر اثر تزریق آمپول پنی‌سیلین در ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ فلج شد و اکنون خانواده‌اش برای هزینه‌های درمان او با مشکلات مالی فراوانی مواجه شده‌اند، هنوز حل نشده و علی‌رغم این که چند شب قبل اخبار ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما نیز به آن پرداخت و رسانه‌های مختلف نیز این موضوع را منعکس کردند، گویا مشکلالت این کودک و خانواده‌اش همچنان پابرجاست.


۲۶ بهمن‌ماه سال گذشته "کیانا" دختر ۶ ساله لرستانی بر اثر سرماخوردگی روانه درمانگاه شد. او برای بهبودی رفته بود اما درد بزرگ‌تری به دردش اضافه شد.

چادر خانواده یک بیمار مقابل تأمین اجتماعی

پزشک معالج پس از معاینه نسخه‌ای نوشت که برای کیانا ۶ ساله سخت تمام شد، نسخه‌ای که قرار بود آمپول‌های آن به کیانا بهبودی ببخشد اما با تزریق آن کیانا برای همیشه خانه‌نشین شد.
اکنون پدر کیانا علاوه بر رنج بیماری تنها فرزندش بار هزینه‌های درمان او را نیز به دوش می‌کشد و با مشکلات زیادی روبه‌رو شده به طوری که تمام وسایل زندگی‌اش را با قیمت پایینی فروخته به این امید که کیانا روزی بهبود یابد.

پدر کیانا در رابطه با وضعیت جسمی دختر ۶ ساله‌اش می‌گوید: آمپول پنی‌سیلینی که چند ماه پیش برای درمان سرماخوردگی کیانا تزریق شد او را در لحظه فلج کرد.
پس‌ از این اتفاق برای درمان او دوندگی‌های زیادی کردم تا کیانا بهبود یابد اما متأسفانه پس از گذشت چند ماه کلیه‌های دخترم عفونت کرد و وضعیت جسمی‌اش بدتر شد.
وی با اظهار ناراحتی می‌افزاید: کیانا تا کنون ۱۵۰ روز در بیمارستان بستری بوده و از این مدت تنها یک ماه در "آی سی یو" بیمارستان مفید تهران تحت مراقبت بوده و هر بار هزینه‌های درمانش را به سختی تهیه‌ کرده‌ام.

فرشاد دارابی می‌گوید: تا کنون ۱۸ میلیون تومان برای درمان کیانا هزینه کرده‌ام اما دیگر از پس هزینه‌هایش برنمی‌آیم چون برای درمانش تمام وسایل خانه‌ام از فرش گرفته تا کولر همه را فروختم‌ تا هزینه درمانش جور شود.

پدر کیانا گفت: ماساژ درمانی کیانا هر جلسه‌ای ۲۵ هزار تومان هزینه دارد که این هزینه برای من که کارگر ساختمانی ساده‌ای هستم سنگین است و با مشکلاتی که کیانا دارد بیش‌تر اوقات مجبورم در کنار همسرم از او پرستاری کنم.
وی بیان کرد: برای تأمین هزینه‌های درمان دخترم تا کنون از طریق ادارات مختلف ازجمله تأمین اجتماعی، فرمانداری، بهزیستی و کمیته امداد پیگیری‌های زیادی انجام داده‌ام اما هیچ‌کدام در این زمینه کمک خاصی نکردند.

دارابی عنوان کرد: از مجموع ادارات استان لرستان (تأمین اجتماعی، کمیته امداد و بهزیستی) تا به ‌حال ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان برای کمک‌هزینه درمان کیانا به ما کمک کرده‌اند.

دارابی گفت: برای هزینه‌های درمان دخترم نامه‌ای به دفتر ریاست جمهوری ارسال کردم که پاسخ دفتر ریاست جمهوری این بود که درخواست‌ شما به فرمانداری خرم‌آباد ابلاغ‌شده تا موضوع بررسی و پاسخ آن متعاقباً به دفتر ریاست جمهوری ارسال شود.

چادر خانواده یک بیمار مقابل تأمین اجتماعی

وی می‌افزاید: یک جلسه مسئولان فرمانداری برای بررسی وضعیت به منزلمان آمدند و از نزدیک شاهد وضعیت مالی‌ام شدند اما تابه‌حال در این زمینه کمک خاصی به ما نکرده‌اند و هر بار هم که از طریق دفتر ریاست جمهوری این موضوع را پیگیری می‌کنم پاسخ می‌دهند که فرمانداری باید این قضیه را پیگیری کند.

پدر کیانا اظهار داشت: وضعیت کیانا روزبه‌روز بدتر می‌شود به طوری که الآن نخاع کمرش کج شده و پزشک برای رفع این مشکل، کمربند مخصوص تجویز کرده است.
او می‌گوید: کیانا هرچند وقت یک‌بار با شکم درد شدیدی که می‌گیرد بی‌قراری‌اش برایمان عذاب‌آور می‌شود و بااین‌وجود هر بار سونوگرافی از او گرفتیم پزشک می‌گوید مشکلی نیست اما این ناراحتی هرچند وقت یک‌بار برایش اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس نیز ۴ ماه قبل در این خصوص اظهار داشت: مدیر و حراست تأمین اجتماعی استان لرستان تأیید کردند که کیانا بر اثر تزریق آمپول فلج شده است.
ایرج عبدی افزود: مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان قول دادند که از طریق تأمین اجتماعی هزینه‌های درمان و نگه‌داری این دختر بچه را پرداخت کنند.

وی عنوان کرد: تأمین اجتماعی لرستان برای هزینه‌های درمان کیانا دارابی مبلغ ۳ میلیون تومان به خانواده او پرداخت می‌کند.

عبدی با بیان این که پرداخت هزینه‌های بیش‌تر از طریق مدیرعامل تأمین اجتماعی تهران انجام می‌شود، تصریح کرد: برای پرداخت کمک‌هزینه درمان کیانا دارابی پی‌گیری‌هایی در حال انجام است که در این زمینه فاکتورهای هزینه درمان او برای نوربخش، مدیرعامل تأمین اجتماعی ارسال می‌شود.
عبدی خاطرنشان کرد: بنا شد پدر کیانا دارابی برای دریافت دیه از طریق نظام پزشکی پی‌گیری‌های لازم را انجام دهد تا پس از طی کردن مراحل قانونی در صورت تعلق گرفتن دیه به او پرداخت شود.

چادر خانواده یک بیمار مقابل تأمین اجتماعی

محدود نبودن هزینه‌های درمان "کیانا"
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان لرستان جزئیات فلج شدن کودک ۶ ساله لرستانی را تشریح کرد.

دکتر " امین بهاروند" در مورد خبر فلج شدن دختر ۶ ساله خرم‌آبادی در اثر تزریق آمپول اظهار داشت: این کودک بر اثر بیماری گلو‌درد به پزشک مراجعه کرده که بعد از معالجه پزشک برای وی تزریق پنی‌سیلین تجویز شد.
وی افزود: در ماهای قبل به این کودک پنی سیلین تزریق شده بود و نیازی به تست مجدد نبود.
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان لرستان گفت: بعد از تزریق پنی سیلین به کودک وی از ناحیه نیم‌تنه پائین فلج شده و سریع بستری شده و متخصص مغز و اعصاب او را معاینه می‌کند.

وی عنوان کرد:‌ بعد از معاینه پزشک، این کودک به بیمارستان تخصصی کرمانشاه اعزام و چند روز آن‌جا بستری بود و فوق تخصصی که در کرمانشاه کودک را معاینه می‌کند دلیل قطعی برای آن را اعلام نکرده که شاید تزریق و یا یک بیماری دیگر بوده است و بعد از کرمانشاه این کودک را به تهران اعزام و مدت ۴۰ تا ۴۵ روز در آن جا بستری بود.

بهاروند عنوان کرد: کمیسیونی در بیمارستان مفید تهران متشکل از ۴ تا ۵ فوق تخصص نورولوژی اطفال برای هم‌اندیشی پیرامون علت فلج کودک ۶ ساله پس از تزریق پنی‌سیلین در بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد تشکیل ‌شده است.

وی افزود: اعضای این کمیسیون هنوز به هیچ جمع‌بندی و نتیجه‌‌ای نرسیده‌اند و شایعاتی مبنی بر حساسیت کودک به پنی‎سیلین و عدم تست آمپول قبل از تزریق نادرست است، چون این کودک ۶ ساله تا قبل از این حادثه، سه بار سابقه تزریقی پنی‌سیلین داشته است.
بهاروند عنوان کرد: تا قبل از اعلام اظهارات متخصصان مغز و اعصاب کمیسیون، هیچ قضاوتی نمی‌توان درباره موضوع و علت اصلی این ضایعه داشت.
مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان در رابطه کمک‌هزینه تأمین اجتماعی به کیانا دارابی، اظهار داشت: چون کیانا بیمه‌شده تأمین اجتماعی است بنابراین ماهانه کمک‌هزینه درمان، تجهیزات پزشکی و دارو به خانواده او پرداخت می‌شود و از این بابت هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.
بهاروند در رابطه با پرداخت دیه به کیانا دارابی، افزود: پی‌گیر این پرونده هستیم و پس از طی کردن مراحل قانونی هر چه حق این دختر بچه باشد به او پرداخت می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد اظهار داشت: در جهت درمان و بهبود کیانا دارابی از طریق تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت و علوم پزشکی پی‌گیری‌هایی در حال انجام است.

حبیب‌الله خجسته‌پور با اشاره به این که سازمان بهزیستی برای حمایت از کیانا دارابی پای کار آمده است، افزود: برای کمک‌هزینه درمان این دختر بچه خرم‌آبادی از طریق دستگاه‌های حمایتی درخواست‌هایی مطرح‌شده است.

چند ماه از خانه‌نشین شدن «کیانا» ۶ ساله می‌گذرد اما هنوز اقدامی عملی برای رسیدگی به مشکلات این کودک نشده و هر چند اکنون هم خیلی دیر شده به طوری که خطری بزرگ نخاع و کلیه‌های وی را تهدید می‌کند.

برای جلوگیری از حاد شدن مشکلات نخاعی و کلیوی «کیانا» دختر ۶ ساله لرستان مسئولان باید هر چه سریع‌تر وارد عمل شده وگرنه خیلی زود دیر می‌شود.
«کیانا» دختر شش ‌ساله لرستانی ۲۶ بهمن ۹۳ بر اثر تزریق آمپول پنی‌سیلین در لحظه دچار فلج شدن می‌شود و بعد از گذشت چهار ماه از این حادثه تاکنون مشخص نشده که علت این حادثه تزریق داروی فاسد یا تزریق نامناسب آمپول بوده است.
Share/Save/Bookmark