وزارت تعاون ،کار و رفاه سامانه دفتر بیمه های سلامت را راه اندازی می کند
کد مطلب: 5160
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۲
 
مدیرکل دفتر بیمه های سلامت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : سامانه جامع دفتر بیمه های سلامت توسط این وزارتخانه راه اندازی می شود .

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارتخانه یاد شده ، امیر مجلسی اظهار داشت : امروز در عرصه ارتباطات میان دولت و شهروندان ، دولت الکترونیک در واقع به منظور رفع نیازهای آنها گام بر می دارد و از آنجا که حدود یک سوم هزینه های بیمه پایه سلامت کشور صرف دارو وتجهیزات پزشکی می شود، شفاف سازی شیوه تعمیم پوشش بیمه ای و تبیین فرآیندهای بیمه شدن اقلام مزبور، امری اجتناب ناپذیر است.
وی افزود: دفتر بیمه های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به تدوین فرآیند تعمیم پوشش بیمه ای دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی در سامانه جامع دفتر بیمه های سلامت کرده است.
وی گفت : طبق این فرایند، پذیرش اسناد و مدارک و پیشنهادات تعمیم پوشش بیمه ای دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی برای طرح در کمیته های دبیرخانه که در گذشته به شکل حضوری و دستی صورت می گرفت ، اکنون به شکل غیرحضوری امکانپذیر شده است.
مجلسی تصریح کرد: دبیرخانه الکترونیک با قابلیت پذیرش و ذخیره فایل های ارسالی امکان پیگیری مراحل بررسی از طریق سایت مربوطه و اطلاع از نتایج نشست هایی که در خصوص بیمه سلامت برگزار می شود ، برای متقاضیان فراهم کرده است.
این مقام مسئول، مزایای راه اندازی سامانه جامع دفتر بیمه های سلامت برای بخش خصوصی و دولتی را یادآور شد و افزود: امکان پذیرش پیشنهادات اعم از دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی از مراکز ذیصلاح شامل شرکتها، سازمان ها و انجمن های علمی به شکل غیر حضوری و شفاف و به صورت ۲۴ ساعته ، حذف مراحل زائد از طریق ساده سازی عملکرد دولت از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات ، افزایش کمیت و کیفیت خدمات و اداره موثرتر دفتر بیمه های سلامت از مزایای این شیوه است .
به گفته وی ، ایجاد فرصت های برابر برای همه سازمان ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات سلامت و تولید کننده و وارد کننده دارو و تجهیزات، کاهش تخلفات اداری ناشی از عدم امکان دسترسی آسان همگان به اطلاعات و افزایش اعتماد بخش خصوصی حوزه سلامت به دولت از دیگر مزایای راه اندازی سامانه جامعه دفتر بیمه های سلامت است .
مجلسی خواستار آن شد که تمامی درخواست کنندگان(اعم از شرکتهای تولیدکننده، واردکننده، سازمانهای ذیربط ) از تاریخ یکم آذرماه امسال با مراجعه به سایت bimehsalamat.mcls.gov.ir نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام و با دریافت کد رهگیری از فرایند بررسی تعمیم پوشش بیمه ای دارو- تجهیزات پزشکی و ملزومات پزشکی به صورت آنلاین آگاه شوند.
سازمان بیمه سلامت مکلف است نرخ خدمات درمانی ارائه شده به بیمه شدگان تحت پوشش را طبق تعرفه های مصوب هیئت دولت به موسسه های ذیربط پرداخت نماید.
تعرفه مربوطه همه ساله در هیات وزیران به تصویب رسیده و برای اجراء به سازمانهای بیمه گر ابلاغ می شود .
Share/Save/Bookmark