تجلیل از ۹۰ شرکت تعاونی برتر کشور
کد مطلب: 7752
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
 
دبیرکل خانه تعاون گران ایران در حاشیه این مراسم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه شرکت‌های تعاونی براساس مدل تعالی مدیریت تعاونی بین المللی در سه سطح گواهی تعهد، تقدیر و تندیس ارزیابی و ممیزی شدند از اینکه هیچ یک از تعاونی‌ها به علت نداشتن استاندارد‌های لازم نتوانستند تندیس دریافت کنند ابراز تاسف کرد و از مدیران شرکت‌های تعاونی خواست برای ارتقای بهره وری در حوزه فعالیت خود تلاش بیشتری کنند.

علی حسین شهریور گفت: جایزه تندیس به تعاونی‌هایی تعلق می‌گیرد که بتوانند با تعاونی‌های مشابه خود در سطح بین المللی رقابت کنند.

وی با اشاره به اینکه فضای کسب و کار و رکود حاکم بر اقتصاد کشور شرایط را برای ارتقای تعاونی دشوار کرده است، سنتی بودن ساختار‌ها و کم رنگ شدن نقش تحقیق و توسعه را از مهمترین عواملی برشمرد که باعث شده است تعاونی‌ها نتوانند موقعیت اصلی خود را در اقتصاد کشور کسب کنند.

شهریور با تاکید براینکه مدیران بخش تعاونی باید به دانش روز در این حوزه آشنایی کامل داشته باشند از رونمایی سامانه‌ای خبر داد که از این پس تعاون گران می‌توانند با استفاده از آن ضمن آشنایی با قوانین و مقررات با تجارب سایر تعاونگران آشنا شوند.
Share/Save/Bookmark