جهش تولید باید پیراهنی برای افزایش سرمایه اجتماعی باشد
کد مطلب: 8751
جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۷
 
محمد شریعتمداری, وزیرکار با اشاره به شعار سال گفت: باید تلاش کنیم از جهش تولید پیراهنی برای افزایش سرمایه اجتماعی و بالابردن وحدت ملی استفاده کنیم و در سایه وحدت ملی است که می‌توانیم در مسیر رشد و پایندگی ملت ایران ادامه دهیم.

وی گفت: معاونت اقتصادی وزرات تعاون در ابتدای سال با سیاستگذاری صحیح و فرماندهی مناسب برای تحقق این شعار گام برداشت و برنامه‌های لازم را به بنگاه‌های زیر مجموعه ابلاغ کرد و در پایان نیز در ماه‌های اخیر بنگاه‌های اقتصادی را ارزیابی کرد و شاخص بهره‌وری بنگاه‌های اقتصادی را اندازه‌گیری کرد و این کار جدیدی بود که در زیرمجموعه واحدهای وزارت تعاون انجام شد.

وی ادامه داد: هدف جهش تولید و رشد پایدار در سطح کلان اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه در حوزه‌ها و لایه‌های گوناگون زمینه‌های این امر را فراهم کنیم.

شریعتمداری تاکید کرد: اگر بخواهیم جهش تولید را به صورت مستمر ادامه دهیم و به رشد پایدار در سطح کلان در کشور نائل آییم باید در جنبه‌های حوزه‌های نهادی، ساختاری و سطح خرد، تحولاتی را ایجاد کنیم.

وی اظهارداشت: کشور تجربه رشد اقتصادی در چهار دهه اخیر را در زمان‌هایی شاهد بودیم و یکی از پایدارترین آنها در دوره هشت ساله‌ای بود که بعدها به دولت هشت ساله اصلاحات شکل گرفت.

وزیر تعاون گفت: بررسی آمار نشان می‌دهد که در طول آن ایام در شرایط خوبی قرار داشتیم و حتی در سال‌های آغازین دولت یازدهم و دوازدهم اگر به شاخص‌های نابرابری اقتصادی و فقر و موارد دیگر نگاهی بیاندازیم، می‌بینیم در سایه اتفاقات خوبی که در شروع این دولت رخ داد، به سطح بالایی از شاخص‌ها دست یافتیم و عاملی که در این زمینه مهم بود رشد بی‌سابقه انباشت سرمایه اجتماعی و ارتقای اعتماد دو جانبه ملت و دولت بود و حاکمان در یک همزیستی مسالمت آمیز با هموطنان شرایط و جو مناسبی را برای فعالیت اقتصادی فراهم کردند.
Share/Save/Bookmark