کلانتری:۶۰ هزار شغل در تعاونی ها تا پایان سال ۹۴ ایجاد می شود
معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از ایجاد ۶۰ هزار شغل در قالب توسعه تعاونی ها تا پایان امسال خبر داد.
کد مطلب: 4999
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سیدحمید کلانتری در حاشیه مراسم اختتامیه همایش بین المللی مزیت ها و ظرفیت های تعاونی ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در بیش از ۱۱۰ هزار تعاونی ایجاد شده است، توسعه تعاونی ها را از مهمترین برنامه های دولت برای ایجاد شغل در سال ۹۴ دانست.

او گفت: پیش بینی می شود تعداد این نوع مشاغل در تعاونی ها تا ۶۰ هزار شغل افزایش یابد.

کلانتری از واحدهای کوچک خصوصی خواست با تشکیل یک تعاونی بزرگ خدمات خود را به صورت مشترک در اختیار مردم قرار دهند.

کلانتری با تاکید براینکه این تعاونی ها به ایجاد شغل به میزان قابل توجهی در جامعه کمک می کند، از حمایت های دولت در این حوزه خبر داد و افزود: بسته بندی محصولات کشاورزی ، صادرات و خدمات از جمله زمینه هایی هستند که مردم می توانند برای بدست اوردن ارزش افزوده و ایجاد شغل تعاونی تشکیل دهند.


وی با اشاره به اینکه توجه به تعاونی ها در میان مسئولان و مردم رو به افزایش است، ابراز امیدواری کرد: تعداد اعضای تعاونی ها که در حال حاضر به طور متوسط ۱۰۰ نفر است سالهای اینده به ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر برسد.
----------------------------------------------------------
در تاریخ 21/2/1395 معاون تعاون وزیر کار با اشاره به اینکه هزینه ایجاد شغل دربخش تعاون حدود ۵۵ تا ۶۰ میلیون تومان است گفت: سال 94 حدود ۶۳ هزار فرصت شغلی ایجاد شد که درصورت همکاری صندوق توسعه ملی تا پایان سال 95 می‌توانیم ۱۰۰ هزار شغل جدید ایجاد کنیم.
Share/Save/Bookmark