بحران بیکاری درازمدت در آمریکا
کد مطلب: 233
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۱
بحران بیکاری درازمدت در آمریکا
 
پس از گذشت ۴ سال و نیم سال از رکود اقتصادی، بیکاری درازمدت همچنان یکی از معضل‌هایی است که به اقتصاد آمریکا فشار زیادی وارد می‌کند.  بالغ بر ۵ میلیون آمریکایی بیش از ۶ ماه است که از کار بیکار شده‌اند.
به گزارشتوكانيوز و به نقل از ایلنا سی.ان.ان اعلام كرد،‌ نرخ بیکاری در کشور آمریکا نسبت به زمان رکود اقتصادی این کشور پایین‌تر آمده، اما با این‌حال، هنوز هم آمریکایی‌هایی که به مدت ۶ ماه یا بیش‌تر از کار بیکار شده‌اند، در پیدا کردن شغل دچار مشکل هستند.
در آمریکا، نرخ تورم بیکاری در ماه گذشته میلادی از ۵.۱ میلیون نفر به ۵.۴ میلیون رسید. هم‌اکنون این افراد ۴۲.۸ درصد تعداد افراد بیکار را تشکیل می‌دهند.
در همین راستا، متوسط طول مدت زمانی که این افراد از کار بیکار شده‌اند نیز به‌طور پیوسته بالاتر می‌رود و در این میان، افراد مسن‌تر سخت‌ترین ضربه را از این وضعیت می‌بینند.
«دین بیکر» و «کوین هاسِت»، اقتصاددانان آمریکایی، اخیراً در نیویورک تایمز این‌طور نوشتند: "نتیجه این مسأله چیزی جز وضعیت اضطراری کشوری نیست. میلیون‌ها کارگر از گروه نیروی کار و شاید حتی از جامعه جدا شده‌اند. اگر این افراد مجدداً به نیروی کار نپیوندند،‌ نتیجه آن هم برای خود آن‌ها و هم برای جامعه وحشتناک خواهد بود".
پس از گذشت ۴ سال و نیم سال از رکود اقتصادی، بیکاری درازمدت همچنان یکی از معضل‌هایی است که به اقتصاد آمریکا فشار زیادی وارد می‌کند.
Share/Save/Bookmark