عده‌ای نمی‌گذارند شرکت هفت تپه روی آرامش را ببیند
کد مطلب: 8714
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۳
 
حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی، رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص آخرین وضعیت پرونده کارگران هفت تپه که به مراجع حل اختلاف ارجاع شده است، اظهار کرد: زمانی که اختلاف پدید می‌آید، افراد باید یا به دادگستری یا به مراکز حل اختلاف مراجعه کنند، ما آمادگی رسیدگی به این پرونده‌ها را داریم.

وی با بیان اینکه در پرونده هفت تپه پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد، افزود: کارگر بودن دلیلی برای خلاف کردن نیست؛ این گونه نیست که افراد هر خلافی را مرتکب شوند و بگوییم چون کارگر هستند، کاری به کار آنها نداشته باشیم؛ این حرف و عقیده اشتباه است.

معاون رئیس قوه قضاییه بیان کرد: از سوی دیگر باید از مظلومان و کارگران واقعی حمایت کنیم اما اگر یک کارگر به اسم کارگری در مسیر دیگری گام بردارد و قصد جلوگیری از فعالیت کارخانه را داشته باشد و مانع به حرکت درآمدن چرخ اقتصاد شود، مشخص است که مشکل دیگری دارد.

حجت‌الاسلام صادقی گفت: من کارگران هفت تپه را قضاوت نمی‌کنم و پرونده آنها باید رسیدگی شود اما در مجموع عده‌ای هستند که قصد دارند نگذارند آنجا آرامش پیدا کند و کسب و کار آغاز شود تا زمین بخورد، این اقدام تحت پوشش کارگری یا هر پوشش دیگری باشد، مشکل ساز است و باید با آن مقابله شود اما از جامعه کارگری و کسی که حقوق عقب افتاده دارد، باید حمایت شود.
Share/Save/Bookmark