همایش نقش تعاون در اقتصاد استان فارس برگزار شد
کد مطلب: 8020
جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
 
به گزارش توکا نیوز، از سوی خانه تعاونگران فارس ، همایش نقش تعاون در توسعه اقتصاد استان فارس برگزار شد. مدیر کل ترویج آموزش و تحقیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش نقش تعاونيها در توسعه اقتصاد استان فارس كه توسط خانه تعاونگران اين استان در شيراز برگزار شد گفت: اگر بتوانیم کارکرد های تعاون را در اقتصاد ملی تعریف کنیم نگاه ها مثبت خواهد شد.

مسلم خانی با تاکید بر اینکه راه توسعه تعاون از مجلس و دولت عبور نمی کند، افزود: راه توسعه تعاون فقط از اتوبان تعاون میگذرد و این مهم به نوع فعالیت ها و نگاه تعاونگران بستگی دارد.

دبيركل خانه تعاونگران در این همايش به نقش اساسی و کلیدی تعاونی ها در توسعه اقتصاد جامعه اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۶۰ سال است که تعاونی ها یک روش موثر برای اعمال و کنترل معیشت مردم هستند .
علی حسین شهریور بیان داشت: تعاونی ها یک ابزار منحصر به فرد برای دستیابی یه یک یا چند هدف اقتصادی در فضای شدید رقابتي اقتصاد جهاني به شمار می روند.


شهریور ادامه داد: ما در کشور۹۵ هزار تعاونی فعال داریم و از این بین استان فارس سهم ۷ درصدی کل کشور را به خود اختصاص داده است به طوریکه از هر ۵ نفر یک نفر در توسعه اقتصاد استان نقش دارد.

شهریور تاکید کرد:علی رغم روند رو به رشد تعاونی ها، تعاونی ها با بحران سرمایه، مدیریت، اعتبار وایدئولوژی روبرو هستند و بايد براي گذر از بحرانها و موفق و موثر بودن به آموزش، به روز کردن دانش، اعتماد سازی ، شبکه سازی و تعامل بین تعاونی ها توجه ويژه داشته باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس نیز  گفت: اگر معتقدیم بهترین فعالیت های اقتصادی در بخش تعاونی ها صورت میگیرد بایستی برنامه هایمان پیوست شبکه تعاون را داشته باشد.
سهراب مختاری با بیان اینکه بایستی مردم نگاهشان به عضویت در تعاونی ها تغییر پیدا کند، ادامه داد: طیف وسیعی با اداره تعاون درگیر هستند و تصمیمات ما تاثیر عمیقی بر روند فعالیت تعاونی ها دارد؛ تلاش داریم با کمک تعاونی ها، اتحادیه ها و اتاق تعاون و خانه تعاونگران بتوان به غنای اقتصادی استان کمک کرد.

دبیر اتاق تعاون فارس در نیز با بیان اینکه تعاونی ها توانستند کارآمدتر از دو بخش خصوصی و دولتی در عرصه اقتصادی استان به ایفای نقش بپردازد،افزود: تعاونی ها در سطح استان فارس دلیل مناسبی برای گریز از کاستی ها و نقصان های موجود اقتصادی و اجتماعی هستند و به همین منظور بایستی نقش کنونی آن در فرآیند توسعه استان باز تعریف شود.

در این همايش از فعالان بخش تعاون استان از جمله سعيد رضا عابد مدير امور تعاون استان تجليل شد.
Share/Save/Bookmark