مردم از فردا برای وام خودرو به نمایندگی ها مراجعه کنند /لیست 25 خودروی سواری و 15 دستگاه وانت ارائه شده است
کد مطلب: 5004
يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵
 
اصغر میرمحمد صادقی در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات با حضور درغرفه ایلنا در پاسخ به این پرسش که چرا وام ۲۵ میلیونی خودرو در موعد معین ارائه نشد؟، اظهار داشت: این وام دیر اعلام نشد، رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده بودند تا ۱۵ آبان و ما هم ظهر جمعه اطلاعیه خود را اعلام کردیم و دیشب نیز بخش نامه ها را به سیستم بانکی ابلاغ کردیم .

وی با بیان اینکه در این طرح سیستم بانکی با مردم طرف نیست افزود: مردم باید با در دست داشتن مدارک خود به خودروسازی ها مراجعه کنند و در بحث کارت اعتباری هم لیست ها را دستگاهها بفرستند و در بخش کالاهای واسطه ای هم باید به تولیدکنندگان مراجعه شود و انتهای کار اسنادشان را به تولیدکنندگان بدهند.

میر محمد صادقی در مورد عدم موفقیت وام ۱۵ میلیونی خودرو تصریح کرد: وام ۱۵ میلیون تومانی بحث دیگری بود این وام خرید دین است و قالب آن با وام قبلی متفاوت است و برای تحریک تقاضا و کمک به تولیدکننده مثمرثمر خواهد بود.

وی در مورد میزان استقبال مردم نیز گفت: نیاز به زمان داریم و باید دید مردم و جامعه چطور با این طرح برخورد می کنند.

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی در مورد افزایش میزان اقساط و کاهش زمان پرداخت ها خاطر نشان کرد: ما در مورد این طرح تا ۴ سال را تامین مالی می کنیم بقیه آن دست خودروساز است که با مشتریان خود اعتبار سنجی کند برخی را تا ۴ سال و برخی را تا ۷ سال و شاید برخی را کمتر در نظر بگیرند.

وی افزود: بانک ها تنها ۴ سال اسناد را خرید دین می کنند و زمان پرداخت ها ارتباطی با بانکها و بانک مرکزی ندارد اما ۷۰۸ هزار تومان برای وام۴ ساله در نظر گرفته شده و برای وام ۵ تا ۷ ساله اقساط پایین تر می آید و قسط ها کاهش پیدا می کند.

میر محمد صادقی ادامه داد: مردم باید از فردا صبح با در دست داشتن مدارک خود به نمایندگی خودروسازی ها مراجعه کنند.

وی در مورد خودروها نیز گفت: بر اساس لیست وزارت صنعت ۲۵ دستگاه خودروی سواری و ۱۵ قلم خودروی وانت معرفی شده است و مردم در قبال خرید کالاها و شرایطی که خودروسازان تعیین می کنند اسنادتجاری خود را معادل ۲۵ میلیون تومان چک و سفته به نمایندگی ها ارائه دهند و نمایندگی ها نیز چک و سفته را زر نویسی کرده و به بانک ها رائه می دهند و بانک نیز تامین اعتبار می کند.

وی با بیان اینکه در این حرکت هم سمت تقاضا و هم سمت عرضه تامین مالی می شود گفت: یکی از اهداف خالی شدن انبارخودروسازان بوده اما ما سمت تقاضا را هم تحریک کردیم مردم به صورت قسطی و اقساط مدت می توانند صاحب خودرو شوند.

وی با بیان این سوال که آیا ما تا به حال اقساط مدت دار ۷ ساله برای خودرو داشته ایم ؟ گفت: در این دو طرح هر دو بخش را در نظر گرفته ایم.

میر محمد صادقی در مورد وام ۱۰ میلیونی خرید کالا نیز گفت: در مورد خرید کالا نیز دستگاهها باید فرم ها را به کارکنان خود بدهند و کارکنان نیز اگر طالب خرید کالا بودند فرم ها را پر کرده و از طریق لیست های ارائه شده به بانک ها ارائه دهند تا کارت اعتباری از سوی بانک ها ظرف ۴ روز صادر شود و به دستگاهها ارائه شود که در فاز اول بازنشستگان ، مستمری بگیران و دولتی ها و وزاتخانه ها در اولویت هستند .
Share/Save/Bookmark