تغییرات اجتماعی در حوزه زنان چشمگیر است
کد مطلب: 7705
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۱
 
به گزارش توکا نیوز، مهندس حمید کلانتری در همایش " تعاون راه سوم اقتصاد – نقش مشارکت زنان در اقتصاد تعاونی " که در مجموعه تلاش برگزار شد با بیان اینکه حدود ٢٦ سال از قانون تعاون می گذرد، گفت: در اجرای اقتصاد مقاومتی بخش تعاون نقش بسیار مهمی دارد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که ١١ درصد تعاونی های کشور و ٢٥ درصد اعضای تعاونی ها را زنان تشکیل می دهند، افزود: هم اکنون ٢ هزار تعاونی زنان در حوزه کشاورزی، سه هزار در حوزه صنعت و ٣٥٠٠ تعاونی زنان در بخش خدمات داریم.
مهندس کلانتری اضافه کرد: هم اکنون در بسیاری از روستاهای کشور تولیداتی داریم که به خارج از کشور صادر می شود.
به گفته معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زنان می توانند نه تنها در مناطق محروم بلکه شهرها و روستاها در بخش های مختلف اقتصادی و همچنین حوزه دانش بنیان فعالیت کنند.

وی با ذکر مثالی از کشور هند گفت : در این کشور از طریق تعاونی ها شیر را جمع آوری و به کارخانه ها گسیل می کنند این امر باعث شده که تولید شیر در این کشور به دو برابر افزایش یابد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیان کرد : زنان در ١١٠ رسته فعال هستند . باید فرهنگ تعاون را با تبلیغات در رسانه ها نهادینه کنیم زیرا در این بخش با سرمایه های اندک می توان اشتغال ایجاد کرد.

مهندس کلانتری با بیان اینکه مهمترین مشکل تعاونی ها نداشتن محلی برای فروش تولیدات است، گفت: بسیاری از ساختمان ها که در اختیار نهادها است خالی است که می تواند محلی برای تشکل ها و تعاونی ها باشد.
وی با اشاره به طرح یکهزار روستا یکهزار تعاونی گفت: زنان می توانند با اجرای این طرح در مناطق محروم و روستایی فعال شوند .
Share/Save/Bookmark