اعتراض فرهنگیان به عدم پرداخت "حق‌الزحمه انتخابات"/ فرماندار تهران: پرداخت مابقی حق‌الزحمه‌ها در هفته جاری
کد مطلب: 6490
يکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
 
به گزارش خبرنگار ایلنا، در حالی ۷ اسفند ماه؛ دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، فرهنگیان پس از گذشت ۵ ماه از برگزاری این انتخابات نسبت به عدم پرداخت حق‌الزحمه خود گله‌مند هستند. یکی از فرهنگیان که رییس یکی از ناحیه‌ها در تهران بوده است، به خبرنگار ایلنا، می‌گوید: این شرایط نه تنها در ناحیه شرق وجود دارد؛ بلکه متوجه شدیم؛ در برخی دیگر از نواحی تهران نیز این حق‌الزحمه پرداخت نشده است.

وی در ادامه با ابزار گله‌مندی نسبت به اینکه چرا حق الزحمه نیروی انتظامی، مسئولان ناظر شورای نگهبان، فرمانداری و یا حتی استانداری پرداخت شده، اما هنوز برای برخی از فرهنگیان مانده است، می‌گوید: در ناحیه‌ای که مسئولیت آن را برعهده داشتم، ۱۹۰ نفر پای صندوق‌های رای مسئولیت داشتند که هنوز حق‌الزحمه ۹۰ نفر از آنها پرداخت نشده است. این تعداد در تماس‌های متعددی که با من داشتند، گله خود را بابت خلف وعده پیش آمده اعلام کردند. حق‌الزحمه فرهنگیان از رییس ناحیه گرفته تا فردی که رای‌ها را شمرده، ۲۲۵ هزار تومان است.

فرماندار تهران در همین رابطه به خبرنگار ایلنا، توضیح داد و گفت: حق‌الزحمه کسانی که عابر بانک ملی داشته‌اند، بعد از برگزاری انتخابات پرداخت شده است و مابقی افرادی که کارت غیر از بانک ملی داشته‌اند، در هفته جاری پرداخت می‌شود.
Share/Save/Bookmark