معاون وزارت گردشگری تاکیدکرد:
ترمیم گردشگری ایران با استفاده از تجربیات کشورهای با شرایط مشابه
تهران- معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که در حال تدوین اقداماتی برای بازیابی گردشگری هستیم، گفت: ایران با استفاده از تجربیات کشورهای با شرایط مشابه، گردشگری را ترمیم می‌کند.
کد مطلب: 8560
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از ایرنا ولی تیموری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اعلام این که اتفاقات اخیر همچون دیگر بخش ها بر گردشگری ورودی ایران اثر زیادی داشته است، ‌گفت: ما پیش از این، از تمام ابزار و امکانات همچون حضور در نمایشگاه گردشگری خارجی و دعوت از مدیران تورهای گردشگری خارجی به منظور ایجا تصویری واقعی از ایران استفاده می‌کردیم.

وی با بیان این که اتفاقات اخیر بحران محسوب نمی‌شود و نباید همچنان اخبار منفی در این خصوص منتشر شود، افزود: این گونه حوادث تنها برای ایران اتفاق نیفتاده دیگر کشورها نیز به شکل‌های مختلف با مشکل در حوزه گردشگری مواجه بودند.

معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در طول‌های سال‌های گذشته مقاصد مختلف گردشگری با رخدادهای ناخوشایند مواجه شدند، ‌این کشورها پس از ضربه‌هایی که به گردشگری‌شان وارد شد، اقداماتی را در دستور برنامه هایشان گذاشتند که ما از آنها استفاده می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به بهره گیری از اقدامانی که ترکیه پس از کودتا، فلیپین و اندونزی پس از سونامی برای مقاصد گردشگری شان انجام دادند، افزود: قطعا تمام این اقدامات مناسب شرایط ما نیست ولی از آنها استفاده می کنیم.

تیموری اضافه کرد: در جلسه شورای گردشگری که با حضور بخش خصوصی، کارشناسان و اساتید دانشگاه و وزیر برگزار می‌شود این اقدامات تدوین و پس از آن اجرایی و عملیاتی می‌شود.

معاون گردشگری در ادامه با بیان این که هم اکنون نیز در حال اجرای برنامه های روال‌مان هستیم، افزود: ایران هم اکنون در نمایشگاه گردشگری در آلمان و کردستان عراق حضور دارد؛ همچنین در این شرایط که گردشگران اروپایی تمایل به سفر به ایران را ندارند گردشگران کشورهای همسایه می‌توانند بخشی از خسارت را جبران کنند. واقعیت هم این است که پیش از این بیشتر گردشگران ایران از کشورهای همسایه بودند.

وی تمرکز بر گردشگری داخلی را یکی دیگر از راه‌کارهای شرایط کنونی ارزیابی کرد و افزود: پیش از این توجه و توسعه گردشگری داخلی را مدنظر قرار داده بودیم و گردشگران داخلی ‌می توانند بخشی از کاهش گردشگران خارجی را جبران کنند.

پیشتر از این رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی با بیان این که بحث گردشگری و فضای ایجاد شده در این جلسه عنوان شده، تصریح کرد: استانداران مسئول شدند این موضوع را در استان ها پیگیری کنند تا نگرانی جامعه هتلداران و افراد مرتبط با صنعت گردشگری رفع شود.

Share/Save/Bookmark