۱۰ دی ۹۸؛
افزایش ۷۵ هزار تومانی قیمت سکه به علت رشد قیمت اونس
تهران- افزایش قیمت اونس در بازارهای جهانی باعث رشد بهای طلا و سکه در بازار آزاد تهران شد، بگونه ای که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه شنبه) ۷۵ هزار تومان افزایش یافت.
کد مطلب: 8489
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸
 
به گزارش توکا نیوز به نقل از ایرنا فرارسیدن آخرین روز سال ۲۰۱۹ باعث افزایش قیمت اونس در بازارهای جهانی و به تبع آن رشد قیمت ها در بازار طلای کشورمان شد. قیمت اونس طلا امروز حدود ۹ دلار رشد پیدا کرد.

براین اساس، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز به بهای چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان فروخته شد. نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان ارزش گذاری شد.

همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۱۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۷۶ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و ۶۲ هزار تومان به فروش رسید.

اونس طلا نیز به نرخ یک هزار و ۵۲۴ دلار رسید.

بازارهای جهانی از چندی پیش به اسقبال سال جدید میلادی ( ۲۰۲۰) رفته بودند و تب و تاب داشتند و امروز دهم دیماه در واقع آخرین روز سال میلادی کهنه ( 2019) محسوب می شود.

«ابراهیم محمدولی» رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره چرایی رشد قیمت اونس و به تبع آن طلا گفته است: نزدیک شدن به زمان سال نو میلادی و تعطیلات مربوطه از عوامل تاثیرگزار بر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه است.

به گفته وی، افزایش قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی بر نرخ طلا در بازارهای داخلی موثر است و به همین دلیل بهای طلا و سکه در کشور افزایش یافت.

محمدولی اضافه کرد: بسیاری از سایت های اعلام قیمت اونس و شاخص‌های اقتصادی در زمان سال نو میلادی، تعطیل می‌شوند و دسترسی به قیمت را دشوار می کنند که این موضوع در ایجاد جو روانی رشد قیمت ها تاثیر دارد.

به اعتقاد رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، تداوم جنگ تجاری آمریکا و چین نیز در این ارتباط موثر بوده و باعث افزایش تقاضا برای طلا و به تبع آن رشد قیمت این فلز قیمتی شده است.
Share/Save/Bookmark